Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2020, 09:04

autor: Aquma

Epic Games Store zwróci część pieniędzy, jeśli kupisz grę przed przeceną

Joshua Boggs z firmy Studio MayDay poinformował na Twitterze, że Epic Games zwróciło mu część pieniędzy za grę zakupioną w Epic Games Store na chwilę przed tym, jak objęto ją atrakcyjną promocją.

Epic Games Store zwróci część pieniędzy, jeśli kupisz grę przed przeceną - ilustracja #1
Nowy program Epic Games Store?

W SKRÓCIE:

  1. kupując grę w Epic Games Store zaraz przed przeceną, otrzymamy zwrot części środków;
  2. w niektórych przypadkach firma oddaje pieniądze automatycznie, a klient jest o tym powiadamiany w mailu;
  3. szczegóły programu nie są znane.

Wszyscy wiemy, jak frustrujące potrafi być kupienie upragnionej gry dzień przed tym, jak została ona przeceniona o kilkadziesiąt procent. Wygląda na to, że platforma Epic Games Store wdrożyła system, który stanowi rozwiązanie tego problemu – gracze znajdujący się w opisanej sytuacji mogą liczyć na częściową refundację. Informacja pojawiła się w tweecie Joshuy Boggsa – dewelopera pracującego w firmie Studio MayDay.

Co ciekawe, z powyższego wpisu wynika, że klient nie musi zwracać się z prośbą o refundację – pieniądze automatycznie zostaną mu zwrócone i zostanie o tym powiadomiony mailem. Oczywiście, jeśli kupiliście tytuł, który niedługo potem został przeceniony, a nie otrzymaliście takiej wiadomości, nic nie stoi na przeszkodzie, by skontaktować się z Epic Games i poprosić o zwrot pieniędzy – być może wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie.

W kolejnym tweecie Joshua Boggs przekonuje, że taka polityka wbrew pozorom ma sens z punktu widzenia zarządcy sklepu – sprawia, że klienci czują się pewniej robiąc zakupy.

To... ma naprawdę sporo sensu. Niektóre sklepy bardzo cierpią z powodu tej samej mentalności, która jest powiązana z ekonomią deflacji.

Po co kupować coś teraz, skoro później wartość tego będzie niższa? Jeśli to podejście jest stosowane przez wystarczająco długi czas, nikt niczego nie kupuje. To oznacza recesję.

Jeśli ten pomysł Epic zostanie wdrożony, sprawią, że zaufanie do gospodarki ich sklepu będzie stabilne, co zachęci ludzi do kupowania bez obaw o to, że wybrana przez nich gra później nagle straci na wartości – przekonuje deweloper.

Warto nadmienić, że powyższa rewelacja nie została oficjalnie ogłoszona przez Epic Games Store. Nie znamy szczegółów programu (np. nie wiemy, jakie są jego ramy czasowe – po ilu dniach od zakupu możemy liczyć na zwrot pieniędzy) i nie wiemy, czy ma on charakter okolicznościowy (powiązany z trwającą Mega Promocją), czy też będzie obowiązywał trwale.

  1. Epic Games Store – strona oficjalna