Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2020, 09:18

autor: Adrian Werner

DayZ znowu bije rekordy popularności

Dzięki udostępnieniu DayZ w Xbox Game Pass do gry dołączyły setki tysięcy nowych graczy i stała się ona jedną z najpopularniejszych produkcji na konsoli Xbox One.

DayZ znowu bije rekordy popularności - ilustracja #1
Dzięki Xbox Game Pass do społeczności DayZ dołączyły tłumy nowych graczy.

7 maja w usłudze Xbox Game Pass na konsoli XONE zadebiutowało DayZ, czyli sieciowa gra survivalowa studia Bohemia Interactive. Okazuje się, że udostępnienie produkcji w tym modelu było strzałem w dziesiątkę.

Autorzy pochwalili się, że po tym, jak DayZ trafiło na Xbox Game Pass, do gry dołączyły setki tysięcy nowych graczy. Dzięki temu produkcja przeżywa obecnie swój najlepszy okres na Xbox One i stała się jedną z najpopularniejszych pozycji na konsoli Microsoftu.

Deweloperzy tłumaczą, że Xbox Game Pass pozwoliło sprawdzić grę wielu osobom, które bez tego nigdy by się nią nie zainteresowały. Twórcy przyznają, że produkcja DayZ nie przebiegała bez problemów, ale Bohemia nie porzuciła tego projektu i teraz jest zadowolona z jego popularności.

Wydania na PlayStation 4 i PC mają również radzić sobie bardzo dobrze. W przypadku PS4 nie mamy żadnych konkretnych liczb. Natomiast na pecetach możemy polegać na danych serwisu Steam Charts, według którego wczoraj, w najgorętszym momencie dnia na Steamie w tytule bawiły się 23 tysiące osób. Wynik ten jest prawie dwukrotnie niższy niż rekord aktywności ustanowiony w grudniu 2013 roku, ale i tak robi wrażenie.

Warto przypomnieć, że w zeszłym miesiącu zamknięto oddział Bohemii w Bratysławie odpowiedzialny za DayZ. Fani obawiali się, że oznacza to zaprzestanie rozwoju gry, ale studio zapewniło, że projekt będzie dalej ulepszany (zgodnie z planem opublikowanym w styczniu). Sukces tytułu w Xbox Game Pass sprawia, że miłośnicy produkcji mogą raczej być spokojni o jej przyszłość.

  1. DayZ - strona oficjalna
  2. DayZ - poradnik
  3. Xbox Game Pass – strona oficjalna

Przypomnijmy, że subskrypcja Game Pass dostępna jest w trzech wersjach: na komputerach PC, konsolach z rodziny Xbox One oraz w wersji Ultimate łączącej dwa pierwsze rozwiązania. Po opłaceniu miesięcznego abonamentu, którego sugerowana cena wynosi 18,99 zł (PC) lub 40 zł (konsole), otrzymujemy możliwość pobrania dziesiątek gier wchodzących w skład stale aktualizowanej biblioteki nowych i nieco starszych tytułów, a także zniżki na zakupy w sklepie Microsoft Store. Jeśli jeszcze nie korzystaliście z Xbox Game Pass, abonament Ultimate kupicie już za 4 zł za pierwszy miesiąc (tutaj). Do abonentów Game Passa w dniu premiery trafiają także wszystkie ekskluzywne produkcje studiów deweloperskich należących do Microsoftu, takich jak Ninja Theory czy 343 Industries.