Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2021, 09:25

autor: Entelarmer

Drugowojenny FPS Enlisted z otwartą betą jeszcze w 2021 roku

Enlisted – nietypowy FPS od twórców serii War Thunder – może trafić do otwartych beta-testów jeszcze w tym roku. Taką informację przekazał Siergiej Kolganow ze studia Darkflow Software.

Od listopada trwają zamknięte beta-testy Enlisted na Xboksie Series X/S i PC, a niedawno dołączyli do nich posiadacze PlayStation 5. Nasuwa się jednak pytanie, jak długo ten intrygujący FPS od firm Gaijin Entertainment i Darkflow Software będzie dostępny tylko dla nabywców przedpremierowego wydania gry. Odpowiedź przynosi artykuł opublikowany przez Wccftech. Główny producent Siergiej Kolganow oznajmił w wywiadzie z serwisem, że otwarta beta Enlisted powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Oczywiście od otwartych beta-testów do premiery może grę dzielić jeszcze mnóstwo czasu, a wypowiedź Kolganowa zdaje się potwierdzać, że Enlisted w wersji 1.0 nie ujrzymy w tym roku. Na szczęście nic nie zapowiada, by studio Darkflow Software ociągało się z rozwojem gry. Jednocześnie z rozpoczęciem testów na konsolach PlayStation gracze otrzymali kampanię Invasion of Normandy, która dodaje 18 misji z unikatowymi pojazdami, broniami i oddziałami, inspirowanych największym desantem w historii. Stale też ukazują się kolejne (choć niekoniecznie duże) aktualizacje – ostatnią otrzymaliśmy ledwie wczoraj.

W trakcie rozmowy Wccftech z Kolganowem oraz Antonem Judintsewem (prezesem Gaijin Entertainment) poruszono też kilka innych tematów. Część z nich dotyczyła kwestii technicznych, w tym problemów (czy raczej ich braku) z konwersją z platform Microsoftu na PlayStation 5 oraz zapowiadanego wsparcia bibliotek DirectX 12 Ultimate oraz DirectML (co raczej nie nastąpi w najbliższej przyszłości). Producent zapewnił też, że zespół pilnie przysłuchuje się uwagom graczy, na przykład dotyczącym wadliwego działania sztucznej inteligencji podkomendnych (zresztą nieco poprawionej w ostatnich aktualizacjach) oraz nieco zbyt losowego systemu progresji. W rozmowie potwierdzono też wyczyszczenie postępów po zakończeniu zamkniętej bety, przy czym gracze zachowają zdobycze z zakupionych pakietów lub prezentów z Twitcha.

Oficjalna strona gry Enlisted