Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2021, 12:15

Właściciele THQ Nordic oraz Gearbox przejmą kolejne 20 studiów

Embracer Group, właściciel firm takich jak THQ Nordic i Gearbox, planuje przejęcie kolejnych podmiotów. Na celowniku holdingu znajduje się ich aż 20.

W SKRÓCIE:
  • Embracer Group zamierza przejąć kolejne 20 studiów.
  • Szwedzki holding nie zdradził, o jakie firmy chodzi.
  • Transakcja ta będzie oznaczała dalszy rozwój spółki, która już teraz jest największym tego rodzaju podmiotem w Europie.

Embracer Group to szwedzki holding, do którego należy aż 68 studiów zorganizowanych w 8 grupach operacyjnych. Wśród tych większych podmiotów znaleźć można tak głośne nazwy jak Gearbox, THQ Nordic czy Deep Silver. Apetyt firmy zdaje się jednak rosnąć, ponieważ ogłosiła ona zamiar zakupu kolejnych 20 studiów.

Embracer Group zdradziło, że od dłuższego czasu planowało taki ruch i zgromadziło w tym celu 914 milionów dolarów. Rozmowy dotyczące ewentualnych przejęć przeprowadzono z ponad 150 firmami. Aktualnie holding przeszedł już do bardziej zaawansowanego etapu. Wybrano 20 studiów, z którymi uzgadniane są ostatnie szczegóły dotyczące zakupu. Embracer Group wyznało jednak, że nie zamierza na siłę przyspieszać transakcji. Aktualnie ich zrealizowanie nie jest więc całkowicie pewne.

Niestety nie wiadomo, z jakimi firmami rozmowy prowadzi szwedzki holding. Zdradzono jednak, że część z nich to duże podmioty, które samodzielnie są w stanie stworzyć w ramach Embracer Group kolejne grupy operacyjne, takie jak THQ Nordic lub Deep Silver. Oznacza to kolejny znaczny wzrost wartości spółki, która jeszcze w lutym prześcignęła pod tym względem Ubisoft. Stała się tym samym najbardziej wartościową firmą w europejskiej branży gier.