Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2022, 13:35

Electronic Arts chce się sprzedać, szuka nabywcy (przeciek)

Według ostatnich przecieków Electronic Arts chce trafić w ręce innej firmy lub dokonać fuzji z jakimś przedsiębiorstwem. Do tej pory jednak żadna transakcja nie doszła do skutku.

Ostatnimi czasy często słyszymy o przejęciach w branży gier. Wystarczy sobie przypomnieć chociażby o styczniowym ogłoszeniu wykupienia Activision Blizzard przez Microsoft. Jak się okazuje, również Electronic Arts ponoć dąży do tego, by trafić w ręce innej firmy lub dokonać fuzji z jakimś przedsiębiorstwem.

Jak donosi serwis Puck News, powołując się na kilka anonimowych źródeł, EA do niedawna prowadziło rozmowy z NBCUniversal, czyli amerykańską korporacją medialną. Sprawa ta trafiła nawet Comcast, właściciela potencjalnego nabywcy. Ostatecznie jednak transakcja nie doszła do skutku, ponieważ obie firmy nie były w stanie osiągnąć porozumienia.

EA ma jednak nie rezygnować i nadal poszukiwać potencjalnego nabywcy. Wśród firm, które miałyby przejąć producenta gier, pojawia się między innymi Disney. Obie korporacje łączą umowy licencyjne na wykorzystanie marki Gwiezdnych wojen. Według źródeł Puck News, Electronic Arts chciałoby zacieśnić tę współpracę.

Serwis Kotaku wystosował zapytanie do EA w sprawie tych doniesień. Otrzymał wymijającą odpowiedź:

Nie komentujemy plotek i spekulacji dotyczących fuzji i przejęć. Jesteśmy dumni, że działamy z pozycji siły i wzrostu, z portfolio niesamowitych gier, zbudowanych wokół potężnych marek tworzonych przez niezwykle utalentowane zespoły, oraz grupą ponad pół miliarda graczy. Widzimy przed sobą świetlaną przyszłość.

  1. Electronic Arts – oficjalna strona