Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2022, 08:54

Elden Ring jeszcze trudniejszy po dodaniu głodu i pragnienia

Elden Ring nie jest łatwy już w swojej bazowej wersji. Ten mod sprawia jednak, że gra jest jeszcze większym wyzwaniem.

W SKRÓCIE:
  • Elden Ring doczekał się moda survivalowego.
  • Modyfikacja wprowadza do gry głód, pragnienie, choroby oraz wpływ temperatury na bohatera.
  • Zmieniono także system uzbrojenia.

Elden Ring to wymagająca produkcja. W końcu mówimy o soulslike’u, a gatunek ten wyrósł na trendzie maltretowania graczy.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by uczynić grę jeszcze większym wyzwaniem. Wystarczy, że zainstalujecie jedną modyfikację.

Pragnienie, mróz i inne atrakcje

Elden Ring: Survival Mode to ambitny mod autorstwa użytkownika Grimrukh. Najwyraźniej zdecydował się on sprawić, by granie w najnowsze dzieło FromSoftware było jeszcze bardziej masochistycznym przeżyciem.

Mod wprowadza do tytułu kilka dużych nowości, które radykalnie wpływają na gameplay.

  1. Na postać oddziałuje teraz głód, pragnienie oraz temperatura. W zmaganiu się z nimi pomogą nowe przedmioty możliwe do craftowania.
  2. W świecie gry nie zajdziecie ani nie kupicie żadnego uzbrojenia. Zamiast tego musicie wyprodukować je sami, zbierając odpowiednie materiały.
  3. Bohater może chorować, a przypadłości te zależne są od lokacji, w której aktualnie się znajduje. Aby nie pożegnać się z życiem przez przeziębienie, należy znaleźć lub stworzyć lekarstwa.
  4. Noce są znacznie ciemniejsze niż w bazowej wersji gry.

Zestaw ten to spore utrudnienie, które może być zbyt ekstremalne dla niektórych graczy. Na szczęście, jeśli nie czujecie się na siłach, by sprostać takiemu wyzwaniu, to jest na to sposób. Twórca moda pozwala na skonfigurowanie swojego dzieła.

Możecie więc uruchomić jedynie część z nowych opcji. Instrukcje jak tego dokonać, zostały zamieszczone w opisie modyfikacji.

Modyfikację możecie pobrać za pośrednictwem serwisu NexusMods. Grimrukh nadal rozwija swoje dzieło, więc w przyszłości możecie liczyć na rozmaite aktualizacje moda.

  1. Recenzja gry Elden Ring – otwarty świat śmierci wart
  2. Elden Ring – poradnik do gry