Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2023, 13:51

autor: Kamil Kleszyk

El Paso, Elsewhere to gra obowiązkowa dla fanów Maxa Payne'a. Produkcja zbiera bardzo dobre oceny

Na rynku zadebiutowała trzecioosobowa strzelanka El Paso, Elsewhere. Dzieło studia Strange Scaffold powinno przypaść do gustu fanom kultowego Maxa Payne’a.

Źródło fot. Strange Scaffold
i

Jeśli na każde wspomnienie o grach z serii Max Payne łzy cisną Wam się do oczu, być może powinniście sprawdzić najnowszą propozycję studia Strange Scaffold – El Paso, Elsewhere,

  1. Strzelanka TPP zadebiutowała wczoraj na PC oraz konsolach Xbox Series X/S i Xbox One.
  2. Cyfrowe wydanie El Paso, Elsewhere na pecety można zakupić na Steamie za 82,79 zł. Z kolei w sklepie Xboxa, konsolowa wersja gry kosztuje 92,49 zł.
  3. Niestety gra oferuje tylko angielską wersję językową.

El Paso, Elsewhere – fabuła i rozgrywka

Akcja produkcji rozgrywa się w tytułowym motelu El Paso, położonym w Teksasie. Gracze wcielają się w łowcę, który niesie pomoc ofiarom Drakuli. Nim jednak bohater stanie oko w oko z królem wampirów, będzie musiał upolować inne przerażające stworzenia – na czele z wilkołakami i upadłymi aniołami. Pomoże mu w tym rozbudowany arsenał.

Warto dodać, że jednym z kluczowych elementów El Paso, Elsewhere jest mechanika spowalniania czasu w trakcie walki, doskonale znana wszystkim miłośników serii Max Payne.

Oprócz głównego wątku twórcy przygotowali 46 misji pobocznych, które przybliżają historię pozostałych postaci. Aby je odkryć, będziemy musieli szukać wskazówek, jakie skrzętnie ukryto w otoczeniu.

El Paso, Elsewhere – opinie

Gra studia Strange Scaffold cieszy się bardzo pozytywnym odbiorem. W momencie pisania tego tekstu w serwisie OpenCritic El Paso, Elsewhere ma średnią ocen na poziomie 83/100 (na podstawie 11 recenzji). Strzelankę poleca jednocześnie 100% dziennikarzy. Podobnie jest na Metacritic, gdzie tytuł w wersji pecetowej cieszy się notą 81/100.

Do plusów gry zdaniem dziennikarzy należy zaliczyć przede wszystkim wysoką jakość rozgrywki i hołd, jaki w swojej produkcji twórcy oddali serii Max Payne.

Najwyraźniej El Paso, Elsewhere zaskarbiło sobie również serca graczy, którzy chwalą grę na Steamie. Co prawda, na tę chwilę tytuł posiada tam ledwie 69 opinii, ale 98% z nich to oceny pozytywne.

Tutaj także najczęściej w plusach przewijają się udane nawiązania do kultowego cyklu studia Remedy.

El Paso, Elsewhere – minimalne wymagania sprzętowe PC

Niestety twórcy nie udostępnili pełnych wymagań sprzętowych gry. Znamy tylko minimalną konfigurację potrzebną do rozpoczęcia zabawy.

  1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
  2. Procesor: Intel i5-11600K lub odpowiednik
  3. Pamięć RAM: 4 GB
  4. Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 1080 lub odpowiednik
  5. DirectX: wersja 11
  6. Miejsce na dysku: 3 GB dostępnej przestrzeni

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej