Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEXSX
Okładka El Paso, Elsewhere (PC)
OkładkaEl Paso, Elsewhere (PC)

El Paso, Elsewhere

Gra akcji ukazana z perspektywy TPP, wykorzystująca mechanikę spowalniania czasu w trakcie walki. El Paso, Elsewhere opowiada o walce z wampirami oraz wilkołakami, a całość utrzymano w stylistyce neo-noir i żartobliwej narracji.

Akcji | TPP | TPS | indie | wampiry | strzelanki | wilkołaki | urban fantasy

El Paso, Elsewhere Premiera

26wrz2023

PC XONE XSX

producent: Strange Scaffold wydawca: Strange Scaffold

El Paso, Elsewhere to strzelanka, która uczyniła popularny efekt bullet time swoim głównym atutem. Gra składa hołd klasycznym trzecioosobowym shooterom, a grafiką nawiązuje do stylu neo-noir. Za powstanie produkcji odpowiada studio Strange Scaffold, posiadające na swoim koncie już kilka mniejszych tytułów.

Fabuła

W grze wcielamy się w łowcę wszelakich okropnych stworzeń, takich jak wilkołaki, wampiry czy upadli aniołowie. Akcja rozgrywa się w hotelu El Paso, położonym w Teksasie. Podczas przygody przyjdzie nam ratować ofiary Drakuli, a jednym z ostatecznych celów jest zniszczenie złoczyńcy, którego niegdyś kochał główny bohater – nawet jeśli skończy się to śmiercią również dla samego protagonisty.

Oprócz głównego wątku, w El Paso, Elsewhere poznajemy aż 46 pomniejszych historii opowiadających o losach kolejnych postaci. Nie wszystkie zostają nam jednak przedstawione wprost – część musimy odkryć poprzez dokładną eksplorację i zwracanie uwagi na detale otoczenia.

El Paso, Elsewhere odznacza się żartobliwą narracją, uzupełnianą przez nietypową muzykę hip-hopową.

Mechanika

Całość akcji obserwujemy z perspektywy TPP. Jak to w przypadku strzelanin, większość gry spędzamy na eliminowaniu przeciwników, stosując różnoraką broń i gadżety. Do dyspozycji mamy pistolety, karabiny, strzelby, granatniki czy koktajle mołotowa. Każdy z przeciwników walczy na swój sposób, a ich różnorodność zagwarantowano poprzez podział bestii na wiele gatunków. Podczas strzelania możemy uruchomić tryb bullet time, dający nam więcej czasu na wycelowanie i zwiększający spektakularność wykonywanych akcji.

Wielokrotnie na naszej drodze stają nie przeciwnicy, a różne barykady i przeszkody terenowe. Dzięki rozbudowanemu systemowi fizyki obiektów da się je zniszczyć dobrze wymierzonymi strzałami, raniąc przy okazji znajdujących się w pobliżu przeciwników. Kolejne poziomy w grze wyznaczają piętra oraz sektory motelu, w jakim się znajdujemy – zależnie od tego, na ile są pokryte krwią wrogów, na tyle zostały przez nas ukończone.

Kwestie techniczne

Produkcja oferuje grafikę stylizowaną na nieco przestarzałą, typową dla starszych strzelanek. Modele utrzymano w stylu low-poly, a barwy stonowano, zachowując najintensywniejsze z nich dla krwi oraz wybranych efektów oświetleniowych.

Ostatnia modyfikacja 26 września 2023

Tryb gry: single player  

El Paso, Elsewhere cena w dniu premiery: 91,99 PLN

Wymagania wiekowe El Paso, Elsewhere: 18+

El Paso, Elsewhere Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-11600K 3.9 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1080 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
PC
XONE
XSX