Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2021, 18:29

autor: Eklerek

Ekipa Friza coraz bliżej wydania pierwszej gry, a to dopiero początek

Ekipa, czyli grupa popularnych youtuberów, już niedługo wyda pierwszą grę. Najnowsze doniesienia sugerują, że tytułów będzie więcej, niż zakładano, w tym pozycje AAA.

Ekipa jeszcze w tym roku zaprezentuje pierwszą grę mobilną sygnowaną swoim logo. To jednak nie koniec, bo jak podaje Łukasz Wojtyca, menadżer grupy, projektów będzie więcej, niż pierwotnie planowano.

O planach tworzenia gier komputerowych przez Ekipę wiadomo od dłuższego czasu, ale idea nabrała kształtu pod koniec stycznia 2021 roku, kiedy to grupa zawarła umowę ramową ze studiem T-Bull. Nieco później, 11 marca, sprawy nabrały rozpędu wraz z umową wykonawczą, w której czytamy (pogrubienia dodane przez autora):

Umowa wykonawcza precyzuje warunki współpracy przy tworzeniu pierwszego z minimum dwóch projektów. Ogólne warunki zostały zapisane w umowie ramowej zawartej 28 stycznia 2021 r. Wydawcą gry, przy wsparciu doradczym Emitenta, będzie Ekipa Friza, z zastrzeżeniem, że podczas jej publikacji oraz we wszystkich informacjach marketingowych i promocyjnych podpisane będą oba podmioty, tj. Ekipa Friza i T-Bull. Gra będzie dostępna w sklepach Google Play (Android) oraz Apple App Store (iOS).

Najnowsze wiadomości wskazują jednak, że jeszcze przed premierą pierwszej gry nastroje są na tyle dobre, iż rozważana jest produkcja większej liczby tytułów. Powstaną przede wszystkim gry mobilne, jednak w umowie zawarto informację o możliwości przeniesienia ich także na inne platformy, uzależnionej prawdopodobnie od wyników na Androidzie i iOS.

Celebryci mierzą wysoko. Już za kilka lat możemy otrzymać tytuł AAA. Godny rywal dla Cyberpunka 2077 czy Wiedźmina 3 z Frizem albo Murcix w roli głównej? Kto wie.

Ekipa to fenomen ostatnich lat. Grupa popularnych streamerów z najlepiej rozpoznawalnym Frizem (4,48 mln subskrybentów w serwisie YouTube) stała się internetowymi celebrytami, jednak nie zamierza poprzestać na filmach z milionami odsłon. Ekipa buduje medialno-marketingowe imperium, którego częścią jest spółka Ekipa Games odpowiedzialna za obecność marki w wirtualnym świecie. W skład Ekipa Holding wchodzi m.in. Ekipatonosi, odpowiedzialna za sprzedaż ubrań firmowanych logo grupy. Friz jest obecnie na fali i wchodzi w kolejne branże, nie zamierzając się zatrzymywać. Filmy, ubrania, muzyka, gry… Chciałoby się powiedzieć, że niedługo otworzymy lodówkę, a tam będzie Ekipa. Ale tam też już byli.