Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2019, 11:17

autor: DM

Earthworm Jim powróci w nowej grze, ale na nietypowej platformie

Twórcy serii Earthworm Jim planują powrót swojego bohatera w zupełnie nowej grze. Produkcja będzie jednak tytułem ekskluzywnym na nową konsolę – Amico. Premiera nastąpi nie wcześniej niż pod koniec 2020 roku.

Gry z serii Earthworm Jim cenione były za poczucie humoru i ciekawą stylistykę. - Earthworm Jim powróci w nowej grze, ale na nietypowej platformie - wiadomość - 2019-05-02
Gry z serii Earthworm Jim cenione były za poczucie humoru i ciekawą stylistykę.

Sympatyczna dżdżownica Jim – Earthworm Jim – z dawnej serii platformówek cenionych za specyficzne poczucie humoru powróci w nowej grze, opracowywanej przez twórców oryginału. Produkcja ominie jednak komputery PC, PlayStation, Xboksa oraz Switcha i trafi wyłącznie na konsolę Amico od firmy Intellivision – nową platformę przeznaczoną wyłącznie dla gier retro w postaci odświeżonych wersji bądź zupełnie nowych pozycji, które nawiązują do dawnych hitów. W zespole tworzącym nowego Earthworm Jima znalazło się dziesięć osób z dawnej ekipy, a za projekt odpowiada sam szef firmy Intellivision – Tommy Tallarico, znany również jako pomysłodawca koncertów Video Games Live oraz kompozytor muzyki do pierwszej i drugiej części gry. Szczegóły na temat produkcji poznamy w sobotę, 4 maja, o godzinie 21.00 (czasu polskiego), na specjalnym streamie.

Tak ma prezentować się konsola Amico. U góry widać dwa kontrolery z ekranami dotykowymi. - Earthworm Jim powróci w nowej grze, ale na nietypowej platformie - wiadomość - 2019-05-02
Tak ma prezentować się konsola Amico. U góry widać dwa kontrolery z ekranami dotykowymi.

Konsola Intellivision Amico trafi do sklepów 10 października 2020 roku w cenie pomiędzy 150 a 180 dolarów (ok. 570–690zł), a każda gra, kupowana w postaci cyfrowej, ma kosztować nie więcej niż 8 dolarów (ok. 30 zł). Będzie to druga odsłona tego sprzętu. Poprzednie Intellivision ukazało się w 1979 roku od firmy Mattel i wtedy rywalizowało ze słynnym Atari 2600. Twórcy zapowiadają, że gry na Amico nie będą oferowane z mikropłatnościami ani DLC w żadnej formie. Wszystkie tytuły będą jednak ekskluzywne dla tej konsoli, ponadto każdy ma nadawać się dla całej rodziny (kategoria wiekowa 10+ wg ESRB). W momencie premiery możemy oczekiwać odświeżonych wersji takich pozycji jak Lode Runner, Moon Patrol czy Kung Fu Master oraz około 20 nowych produkcji, w tym Earthworm Jim.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.