Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2020, 09:09

Microsoft może kupić WB Games, wydawcę serii LEGO i Batman Arkham

Od dłuższego czasu krążą plotki, że WB Games może wkrótce zmienić właściciela. Teraz do rywalizacji o przejęcie wydawcy miała dołączyć korporacja Microsoft.

Microsoft może kupić WB Games, wydawcę serii LEGO i Batman Arkham - ilustracja #1
WB Games to wydawca m.in. popularnej serii Injustice.

Od pewnego czasu krążą plotki, według których korporacja AT&T chce sprzedać WB Games, czyli dział Warner Bros. zajmujący się grami. Teraz pojawiły się informacje, że wśród firm zainteresowanych zakupem są Microsoft, Activision, Electronic Arts oraz Take-Two Interactive. Nowiną jest obecność tej pierwszej korporacji wśród możliwych nabywców, gdyż o pozostałych przedsiębiorstwach słyszeliśmy już w czerwcu. Microsoft obecnie agresywnie inwestuje w rozwój swoich studiów, a do tego ma najgłębsze kieszenie, więc może okazać się faworytem.

Doniesienia te pochodzą z serwisu The Information, który uzyskał je z dwóch dobrze poinformowanych źródeł. Podkreślają one, że AT&T nie podjęło jeszcze ostatecznej decyzji, komu sprzedać WB Games, ani nawet czy do takiej sprzedaży w ogóle dojdzie.

Korporacja rozważa taką transakcję, gdyż obecnie jej zadłużenie sięga 154 miliardów dolarów. Jednym z głównych źródeł tych zobowiązań są kredyty zaciągnięte przez AT&T w 2018 roku na zakup grupy Time Warner za kwotę 85 mld dolarów.

Według doniesień, WB Games wyceniane jest na 4 mld dolarów. Nie wiadomo, czy ewentualny nabywca mógłby nadal korzystać z marek DC Comics i Warner Bros., takich jak Batman, LEGO czy Harry Potter. Trudno jednak sobie wyobrazić, aby wielu wydawców było zainteresowanych takim zakupem bez przynajmniej czasowej licencji na te serie.

Warto wspomnieć, że według plotek trwają prace nad nową grą z Batmanem oraz wysokobudżetową produkcją w uniwersum Harry’ego Pottera. Ewentualny nowy właściciel WB Games najpewniej przejąłby także te projekty.

  1. Oficjalna strona WB Games