Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2018, 13:16

autor: Aquma

E-sport dyscypliną medalową na Igrzyskach Azji Południowo-Wschodniej w 2019 roku

E-sport stanie się oficjalną dyscypliną medalową na Igrzyskach Azji Południowo-Wschodniej w 2019 roku. Do zdobycia będzie sześć kompletów medali – po dwa na PC, konsolach i urządzeniach mobilnych.

 

E-sport zyskuje na znaczeniu. - E-sport dyscypliną medalową na Igrzyskach Azji Południowo-Wschodniej w 2019 roku - wiadomość - 2018-11-29
E-sport zyskuje na znaczeniu.

E-sport będzie dyscypliną medalową w czasie Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej, które odbędą się w 2019 roku na Filipinach. Warto odnotować, że organizowana co dwa lata impreza jest nadzorowana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Olimpijskiej Rady Azji. Partnerem wydarzenia będzie firma Razer.

Do zdobycia będzie sześć kompletów medali – po dwa na PC, konsolach i urządzeniach mobilnych. Co ciekawe, na razie nie znamy większości tytułów, które pojawią się na imprezie – dotychczas jedynym ujawnionym jest znana z telefonów gra MOBA Mobile Legends: Bang Bang. Pełna lista zostanie upubliczniona 15 grudnia.

Ogłoszenie jest kolejnym sukcesem e-sportu na długiej drodze do poważania i rozpoznawalności. W kwietniu zeszłego roku fani wirtualnych atletów dowiedzieli się, że gry wideo dołączą do grona dyscyplin medalowych w czasie Igrzysk Azjatyckich w 2022 roku (to inna impreza, pomimo pewnej zbieżności nazw). Kto wie, być może z czasem trafią także na Igrzyska Olimpijskie? By mogło się tak stać, konieczne będzie przezwyciężenie niechęci części kibiców i działaczy – np. szefa MKOL-u, Thomasa Bacha.

  1. Międzynarodowy Komitet Olimpijski – strona oficjalna
  2. Olimpijska Rada Azji – strona oficjalna