Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 czerwca 2016, 12:34

Dzień Niepodległości, Lolo - weekendowe premiery filmowe

Ostatni weekend czerwca przynosi do kin sześć premier, ale to Dzień Niepodległości: Odrodzenie jest z miejsca zwycięzcą, jeśli chodzi o popularność. Walczyć z filmem o kosmitach będzie nowa komedia Julie Delpy - Lolo.

Dzień Niepodległości: Odrodzenie

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Na dobrą sprawę w opisie fabuły takiego filmu, jak Dzień Niepodległości, można wpisać dowolne kilka zdań, byle pamiętać o słowach „kosmici” i „Ameryka”. W całej tej filmowej zabawie chodzi przecież tylko o efektowną destrukcję i niewymagającą wielkiego intelektu rozrywkę. Odrodzenie – kontynuacja hitu sprzed 20 lat – wydaje się podążać torem wszystkich wysokobudżetowych sequeli. Dostajemy więcej wszystkiego: więcej zniszczenia, większe statki, więcej znanych twarzy... Czy takie podejście okaże się dobre i Roland Emmerich znowu zostanie twórcą jednego z najbardziej kasowych filmów w historii? Obecne kinowe realia są nieco inne niż w 1996 roku, ale nie mam wątpliwości, że te wszystkie wybuchy będą dobrze wyglądać na dużym ekranie.

  1. Reżyseria: Roland Emmerich
  2. Tytuł oryginalny: Independence Day: Resurgence
  3. Grają: Jeff Goldblum, Liam Hemsworth, Bill Pullman

Lolo

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Julie Delpy to aktorka i reżyserka na tyle zdolna i charakterystyczna, że jej filmy zawsze znajdują swoich widzów i zbierają niezłe recenzje. Tematyka jej dzieł to związki międzyludzkie, gorzkie spojrzenie na życie, dojrzały humor ze szczyptą dramatu. Lolo wygląda na produkcję idealnie wpisującą się w portfolio twórczyni. Jej bohaterka, Violetta, ma już dorosłego syna, ale ciągle szuka miłości. Nowym partnerem jest Jean-Rene, z którym wszystko układa się świetnie, gdy para jest na wakacjach. Powrót do Paryża i zderzenie z codziennością w postaci tytułowego Lola, syna głównej bohaterki, wywoła lawinę sytuacji śmiesznych i niewygodnych. Film ma na karku już kilka miesięcy, więc o recenzje nietrudno – krytycy chwalą niewymuszony humor, ale ganią za rozlazłą fabułę i nieudane momenty dramatyczne. Skusicie się?

  1. Reżyseria: Julie Delpy
  2. Grają: Julie Delpy, Dany Boon, Vincent Lacoste

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Przyjaźń czy kochanie? (kostiumowy melodramat z Kate Beckinsale – młoda wdowa wraca do rodzinnego domu ścigana przez plotki),
  2. Wszystkowidząca (fantasy dla młodszego widza o dziewczynce umiejącej przewidywać zamiary innych ludzi),
  3. Wszyscy albo nikt (francuski komediodramat oparty na prawdziwej historii rodziny imigrantów),
  4. Blokada (francusko-turecki dramat o spotkaniu dwóch braci, którzy nie widzieli się przez 20 lat).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej