Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 czerwca 2016, 12:34

Dzień Niepodległości, Lolo - weekendowe premiery filmowe

Ostatni weekend czerwca przynosi do kin sześć premier, ale to Dzień Niepodległości: Odrodzenie jest z miejsca zwycięzcą, jeśli chodzi o popularność. Walczyć z filmem o kosmitach będzie nowa komedia Julie Delpy - Lolo.

Dzień Niepodległości: Odrodzenie

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Na dobrą sprawę w opisie fabuły takiego filmu, jak Dzień Niepodległości, można wpisać dowolne kilka zdań, byle pamiętać o słowach „kosmici” i „Ameryka”. W całej tej filmowej zabawie chodzi przecież tylko o efektowną destrukcję i niewymagającą wielkiego intelektu rozrywkę. Odrodzenie – kontynuacja hitu sprzed 20 lat – wydaje się podążać torem wszystkich wysokobudżetowych sequeli. Dostajemy więcej wszystkiego: więcej zniszczenia, większe statki, więcej znanych twarzy... Czy takie podejście okaże się dobre i Roland Emmerich znowu zostanie twórcą jednego z najbardziej kasowych filmów w historii? Obecne kinowe realia są nieco inne niż w 1996 roku, ale nie mam wątpliwości, że te wszystkie wybuchy będą dobrze wyglądać na dużym ekranie.

  1. Reżyseria: Roland Emmerich
  2. Tytuł oryginalny: Independence Day: Resurgence
  3. Grają: Jeff Goldblum, Liam Hemsworth, Bill Pullman

Lolo

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Julie Delpy to aktorka i reżyserka na tyle zdolna i charakterystyczna, że jej filmy zawsze znajdują swoich widzów i zbierają niezłe recenzje. Tematyka jej dzieł to związki międzyludzkie, gorzkie spojrzenie na życie, dojrzały humor ze szczyptą dramatu. Lolo wygląda na produkcję idealnie wpisującą się w portfolio twórczyni. Jej bohaterka, Violetta, ma już dorosłego syna, ale ciągle szuka miłości. Nowym partnerem jest Jean-Rene, z którym wszystko układa się świetnie, gdy para jest na wakacjach. Powrót do Paryża i zderzenie z codziennością w postaci tytułowego Lola, syna głównej bohaterki, wywoła lawinę sytuacji śmiesznych i niewygodnych. Film ma na karku już kilka miesięcy, więc o recenzje nietrudno – krytycy chwalą niewymuszony humor, ale ganią za rozlazłą fabułę i nieudane momenty dramatyczne. Skusicie się?

  1. Reżyseria: Julie Delpy
  2. Grają: Julie Delpy, Dany Boon, Vincent Lacoste

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Przyjaźń czy kochanie? (kostiumowy melodramat z Kate Beckinsale – młoda wdowa wraca do rodzinnego domu ścigana przez plotki),
  2. Wszystkowidząca (fantasy dla młodszego widza o dziewczynce umiejącej przewidywać zamiary innych ludzi),
  3. Wszyscy albo nikt (francuski komediodramat oparty na prawdziwej historii rodziny imigrantów),
  4. Blokada (francusko-turecki dramat o spotkaniu dwóch braci, którzy nie widzieli się przez 20 lat).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.