Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2015, 17:55

autor: Pirlond

Dying Light otrzyma darmowe narzędzia dla modderów

Firma Techland po raz kolejny udowadnia, że społeczność modderów jest dla niej ważna. Przedstawiciele studia poinformowali, że pracują nad darmowymi narzędziami, które pozwolą fanom projektować własne modyfikacje do Dying Light. Proszą przy tym graczy o pomysły i uwagi.

Fani Dying Light niedługo dostaną narzędzia pozwalające modyfikować grę - Dying Light otrzyma darmowe narzędzia dla modderów - wiadomość - 2015-02-06
Fani Dying Light niedługo dostaną narzędzia pozwalające modyfikować grę

Jeszcze kilka dni temu przedstawiciele Techlandu musieli tłumaczyć się z nieumyślnego zablokowania obsługi modów do Dying Light w jednym z ostatnich patchy (chodziło o walkę z oszustami w sieciowym trybie Be the Zombie). Najwyraźniej deweloperzy postanowili wynagrodzić fanom tamtejsze zamieszanie, bo poinformowali, że pracują nad oficjalnymi narzędziami, dzięki którym gracze będą mogli zmodyfikować grę. Zostaną one udostępnione za darmo, tak więc każdy chętny będzie mógł z nich skorzystać. Nie wiadomo jednak, jakimi możliwościami dysponować będą fani, aczkolwiek można spodziewać się, że będą one duże – twórcy podkreślili bowiem, że gra z otwartym światem, a taką jest ich najnowsza produkcja, jest „idealnym materiałem” dla modów.

Szczegóły dotyczące edytora nie są jeszcze znane, ale Techland chce, by w procesie jego opracowywania uczestniczyli gracze. W związku z tym studio zaprasza ich do czynnej dyskusji na oficjalnym forum Dying Light. Deweloperzy chcą, by fani podzielili się swoimi uwagami i pomysłami odnoszącymi się do narzędzi. Producenci podkreślają, że brane będą pod uwagę wszystkie propozycje, nawet te najbardziej szalone.

Twórcy zaznaczają, że będzie to dopiero pierwszy etap współpracy ze społecznością. W przyszłości zamierzają bowiem wspierać najciekawsze projekty stworzone przez graczy. Dzięki temu mają nadzieję, że Dying Light pozostanie „świeżą i interesującą” grą przez wiele lat po jej premierze.

Data publikacji narzędzi modderskich nie jest na razie znana.

Dying Light jest najnowszą produkcją wrocławskiego Techlandu. Podobnie jak w Dead Island, istotną rolę odgrywają w niej zombie. Tym razem nie chodzi jednak o prostą zamianę smakoszy mózgów na krwawą miazgę – potwory są znacznie silniejsze i sprytniejsze, często warto więc zdecydować się na ucieczkę niż bezpośrednią konfrontację.