Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2014, 15:19

autor: Adrian Werner

Dying Light - obejrzyj nowy zwiastun i 95 minut zapisu rozgrywki

W sieci pojawiły się dwa świeże materiały video z gry Dying Light. Pierwszym w z nich jest nowy krótki zwiastun, a drugim trwający ponad półtorej godziny zapis rozgrywki.

Dying Light w skrócie:
  • Twórcy: Techland
  • Gatunek: gra akcji
  • Platforma docelowa: PC, XONE, PS4
  • Planowana data premiery w USA: 27 stycznia 2015 r.

Już za pięć tygodni będziemy mogli zagrać w Dying Light. Produkcja zapowiada się na pierwszy duży przebój przyszłego roku, więc z niecierpliwością wypatrujemy jej premiery. W oczekiwaniu na jej debiut rynkowy pomóc mogą regularnie udostępniane nowe materiały video. Wśród najnowszych znalazł się świeży zwiastun oraz 95 minutowy zapis rozgrywki.

Przypomnijmy, że Dying Light ma stanowić rozwinięcie pomysłów z poprzedniej marki studia Techland, czyli Dead Island. Autorzy zaproponują otwarty świat wypełniony zombiakami, ale jego eksplorowanie będzie znacznie ciekawsze dzięki wprowadzeniu systemu parkouru. Ponadto przebieg rozgrywki ma być bardziej zróżnicowany dzięki zmieniającym się porom dnia. W nocy dotychczas powolne żywe trupy zamienią się w zabójczo szybkich myśliwych, którzy urządzą sobie na gracza polowanie.

Gra Dying Light poza obszerną kampania dla pojedynczego gracza zaoferuje także sporo atrakcji dla miłośników zabaw wieloosobowych. Wśród nich znajdziemy tryb kooperacyjny dla maksymalnie czterech graczy oraz tryb rywalizacji, gdzie jeden użytkownik obejmie kontrolę nad potężnym zombie i zapoluje na kolegów.

Dying Light zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Początkowo planowano także wersje na Xboksa 360 i PlayStation 3, ale w trakcie produkcji sprzęty te okazały się zbyt słabe, aby były w stanie udźwignąć wizję autorów, więc wydania na konsole poprzedniej generacji zostały ostatecznie skasowane. Gra trafi na półki polskich sklepów 30 stycznia przyszłego roku, natomiast Amerykanie rozpoczną zabawę trzy dni wcześniej.

  1. Testowaliśmy tryb kooperacji w Dying Light – Mirror’s Edge, Evolve, a nawet Alan Wake w jednym
  2. Oficjalna strona internetowa gry Dying Light