Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 grudnia 2022, 10:41

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Dwayne Johnson ujawnia, że Black Adam na razie nie będzie częścią nowego DCU

Wygląda na to, że Dwayne Johnson i jego Black Adam muszą usiąść na ławce rezerwowych. Okazuje się bowiem, że superbohater nie jest brany pod uwagę w pierwszej fazie nowego kinowego uniwersum DC.

Źródło fot. Black Adam, Jaume Collet-Serra, DC Entertainment, 2022
i

James Gunn i Peter Safran kontynuują przeobrażanie filmowego uniwersum DC wedle własnego projektu. Pierwszą, największą ofiarą restartu franczyzy okazał się być Henry Cavill i jego Człowiek ze stali. Co prawda los Gal Gadot i portretowanej przez nią Wonder Woman nie jest jeszcze przesądzony, ale wiele wskazuje na to, że również dla niej nie będzie miejsca w nowym DCU.

Tymczasem do tej dwójki dołącza – przynajmniej na jakiś czas – Dwayne Johnson. Hollywoodzki gwiazdor za pośrednictwem Twittera zakomunikował, że otrzymał wiadomość od Jamesa Gunna i Petera Safrana potwierdzającą, że Black Adam nie będzie częścią pierwszej fazy budowanego uniwersum DC. Aktor jednocześnie zaznaczył, że DC i firma produkcyjna Seven Bucks będą szukali opcji, jak najlepiej wykorzystać postać Black Adama w przyszłych projektach (via Deadline).

Chciałem przekazać Wam długo oczekiwaną aktualizację na temat Black Adama i jego przyszłości w nowym DC Universe. Rozmawiałem z Jamesem Gunnem i pierwszy rozdział ich planów nie obejmuje Black Adama. Jednakże DC i Seven Bucks byli zgodni w kwestii prowadzenia wspólnych poszukiwań najbardziej dogodnego sposobu wykorzystania Black Adama w przyszłych rozdziałach multiwersum DC – czytamy w oświadczeniu Johnsona.

Co ciekawe, James Gunn również odniósł się do tej sytuacji i przy okazji zdementował plotki mówiące o tym, że przyszłość popularnego The Rocka jest już przesądzona w DCU. Filmowiec podkreślił, że „uwielbia Johnsona i nie może doczekać się współpracy z nim”.

Dwayne Johnson ujawnia, że Black Adam na razie nie będzie częścią nowego DCU - ilustracja #1
Źródło: Twitter, James Gunn

Póki co nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się powrotu Black Adama. Biorąc jednak pod uwagę wypowiedzi Johnsona i Gunna, nie zanosi się, by miało to nastąpić w najbliższym czasie.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej