Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Przemysław Zamęcki 15 marca 2019, 23:11

Dungeons & Aliens od dziś na Nintendo Switch

Gra o lochach i smo…ekhem…kosmitach zawitała na najnowszą konsolę Nintendo.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Studio Kool2Play oraz Arts Alliance przedstawiają tytuł, w którym świat prosto z najlepszych książek fantasy brutalnie ściera się z obcymi rodem z najbardziej tandetnych horrorów klasy B! Dungeons & Aliens to gra akcji pełna kosmicznych szumowin, dzielnych krasnoludów i potężnej magii, łącząca w sobie najlepsze cechy produkcji swipe&slash z prostymi mechanikami tower defence. Wszystko to przedstawione za pomocą kolorowej, kreskówkowej grafiki, dzięki której obcy wcale nie są aż tak straszni, ale za to efekty użycia czarów wyglądają super!

Dungeons & Aliens od dziś na Nintendo Switch - ilustracja #1

Dungeons & Aliens opowiada historię trzech krasnoludzkich magów, którzy wracają do domu po długiej, męczącej wędrówce. Na miejscu jednak okazuje się, że spokój domowego ogniska musi zaczekać, gdyż ich osadę zaatakowali… kosmici! Najeźdźcy z kosmosu rozpanoszyli się wszędzie, także po najgłębszych lochach, kopalniach i grotach pod miastem. Dzielni przyjaciele teleportują się więc aż do najniższego piętra najgłębszych lochów, aby tam zacząć swoją misję odbicia miasta z rąk nieprzyjaciół.

Podczas swojej podróży przez kolejne piętra lochów na bohaterów czekać będzie 60 poziomów najeżonych różnymi rodzajami zmutowanych obcych – od szeregowych pełzaczy po latających i strzelających laserami potężnych bossów. Całe szczęście krasnoludy nie są bezbronne, dysponują bowiem wachlarzem zaklęć, ataków specjalnych i magicznych pocisków, walka będzie więc emocjonująca i zażarta. Czy bohaterom uda się dostać do samego szczytu lochów, przy okazji ratując cywilów z opresji, i uwolnić swój dom spod kosmicznego najeźdźcy?

Dungeons & Aliens to:

  1. Zabawna mieszanka fantastyki i najbardziej oklepanych motywów z filmów o obcych
  2. Połączenie mechaniki swipe&slash z tower defence
  3. Ręcznie rysowana, klasyczna oprawa graficzna
  4. Nabierające mocy czary dla bardziej spektakularnej eliminacji wrogów
  5. 60 poziomów do pokonania
  6. Sterowanie zaadaptowane do możliwości konsoli Nintendo Switch

Grę można już kupić za pośrednictwem Nintendo eShop w cenie 16 zł.