Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 kwietnia 2015, 11:36

Dungeon Link – nietypowa hybryda RPG-a i gry logicznej trafiła na iOS-a i Androida

Studio Gamevil wypuściło projekt Dragon Link, czyli mobilną produkcję łączącą elementy RPG i gier logicznych. W przeciwieństwie do większości tytułów tego typu, autorzy nie wykorzystali jednak mechanizmów match-3.

Mobilna oferta studia Gamevil właśnie uległa wzbogaceniu o kolejną produkcję. Najnowszą premierą zespołu stała się hybryda RPG-a i gry logicznej zatytułowana Dungeon Link.

Obecnie produkcja dostępna jest wyłącznie na urządzenia mobilne działające w oparciu o systemy iOS lub Android. Tak jak prawie wszystkie gry tego studia, tytuł korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Akcja toczy się w dosyć standardowej krainie fantasy, znanej jako Kantenbury. Światu temu grozi zagłada z rąk Króla Demonów, którego armie cały czas ulegają zwiększeniu i niewiele dzieli go od rozpoczęcia inwazji na tereny śmiertelników. Zadanie powstrzymania go spada oczywiście na barki bohaterów i to nimi gracz ma okazję pokierować podczas zabawy.

Zabawa polega na eksplorowaniu lochów i walce z potworami, zarówno tymi zwykłymi, jak i z potężnymi bossami. Rozpoczynając przygodę musimy wybrać klasę postaci. Nasz bohater może być Rycerzem, Łotrzykiem, Magiem, Uzdrowicielem lub Łucznikiem. Potem podczas rozgrywki dołączają do nas kolejni herosi, a wszystkie te postacie możemy rozwijać dzięki punktom doświadczenia zgromadzonym w zwycięskich bitwach. Ponadto możemy dokonywać fuzji dwóch postaci w celu utworzenia pojedynczej nowej i zacznie potężniejszej osoby. W sumie w grze znalazło się ponad 250 bohaterów.

Dungeon Link łączy elementy RPG i gier logicznych, ale w przeciwieństwie do większości tego typu hybryd autorzy nie postawili na mechanizmy match-3. Zamiast tego podczas walki wrzucani jesteśmy na planszę złożoną z kilku typów kolorowych kafelków. Naszym zadaniem jest rysowanie palcem drogi, jaką przebędzie każdy z naszych podwładnych. Ważne jest to, że kolor początkowego i końcowego kafelka musi być taki sam. Podczas pokonywania wyznaczonej trasy postać automatycznie atakuje każdego wroga, który stanie jej na drodze lub znajdzie się w zasięgu jej uzbrojenia i zaklęć. Zabawę urozmaica możliwość koordynowania ruchów pomiędzy bohaterami, co potrafi wydatnie zwiększyć zadawane obrażenia. Istotną rolę odgrywają także związki przeciwników z żywiołami, co powoduje, że niektóre techniki są znacznie skuteczniejsze przeciwko konkretnym typom potworów.

Poza samotną zabawą, gra oferuje także możliwość rywalizowania z innymi graczami w ramach trybu PvP. Ponadto twórcy przygotowali sporo opcji społecznościowych, pozwalających na tworzenie drużyn i wspólną eksplorację lochów.