Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2013, 12:08

autor: Orlov

Dragon Age Keep pozwoli wpłynąć na sytuację w świecie gry Dragon Age: Inquisition

Studio BioWare zapowiedziało serwis Keep, który pozwoli odtworzyć działania poczynione w poprzednich grach serii Dragon Age. Decyzje te będą miały bezpośredni wpływ na obraz świata w nadchodzącej części – Inquisition.

Dragon Age Keep pozwoli wpłynąć na sytuację w świecie gry Dragon Age: Inquisition - ilustracja #1

Gry z serii Dragon Age, wzorem innych współczesnych gier cRPG, oferowały świat, który dynamicznie zmieniał się pod wpływem podejmowanych przez gracza decyzji. Element ten powróci także w najnowszej części, zatytułowanej Inquisition. Zapowiedziany właśnie przez studio BioWare serwis Dragon Age Keep pozwoli na ponowne zajęcie stanowiska w ważnych dla uniwersum wydarzeniach, co wpłynie na historyczny obraz świata gry.

Poprzez odpowiedź na szereg pytań dotyczących dawnych poczynań fabularnych, atrybutów głównego bohatera i jego kompanów oraz zakończeń poszczególnych zadań wygenerujemy zapis gry, który następnie zaimportujemy do Inquisition. W ten sposób wszystko, co miało miejsce w poprzednich częściach, znajdzie odzwierciedlenie w ich kontynuacji. Nie zostaniemy jednakże zmuszeni do wiernego odtwarzania naszych działań – otrzymamy możliwość sprawdzenia „co by było gdyby” i poprowadzenia fabuły nowym torem. W planach studia jest także umożliwienie importu zapisów stworzonych w wyniku naszej gry. Więcej szczegółów w tym temacie pojawić ma się „wkrótce”.

Serwis okaże się również pomocny dla tych z graczy, którzy rozpoczną przygodę z Dragon Age od jej najnowszej części – Keep spełni dodatkowo rolę kompendium wiedzy na temat uniwersum gry.

Dragon Age Keep pojawi się na kilka miesięcy przed premierą Inquisition, która zapowiadana jest na trzeci kwartał przyszłego roku, na PC, PlayStation 3 i 4 oraz Xboksa 360 i One - nie wiadomo jednak, czy obejmie każdą z platform. Zapisy do beta testów już ruszyły – aplikację możecie złożyć na oficjalnej stronie serwisu.