Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2021, 12:27

Nowy rysunek koncepcyjny z Dragon Age 4 daje wskazówki co do miejsca akcji gry

Opublikowany na Twitterze przez Christiana Daileya rysunek koncepcyjny z Dragon Age IV wywołał spore poruszenie wśród społeczności. Dla nas ważne jest jednak to, że sugeruje możliwe miejsce akcji gry.

W SKRÓCIE:
  1. Producent wykonawczy Dragon Age IV opublikował w Internecie nowy rysunek koncepcyjny z gry.
  2. Odpowiedź reżysera kreatywnego naprowadza nas na możliwe miejsce akcji produkcji BioWare.

Od premiery Dragon Age IV dzieli nas przynajmniej kilkanaście miesięcy (premierę zapowiedziano najwcześniej na 2022 rok), więc osoby, które czekają na ten tytuł, muszą zadowalać się każdym strzępkiem nowych materiałów, które co jakiś czas publikuje studio BioWare.

Christian Dailey, który przy Dragon Age IV pełni rolę producenta wykonawczego, opublikował na Twitterze rysunek koncepcyjny przedstawiający maga Imperium Tevinter. Niewiele, ale wystarczyło, żeby grupa fanów serii, delikatnie mówiąc, mocno się podekscytowała w mediach społecznościowych.

Jedynym komentarzem wartym uwagi jest wpis Matthew Goldmana (reżysera kreatywnego Dragon Age IV), który napisał „Spotkajmy się w Minrathous”. Miasto te jest stolicą Imperium Tevinter, co może wprost sugerować, że będzie ono ważnym miejscem w nadchodzącej produkcji (samo osadzenie akcji na terenie wspomnianego państwa zostało praktycznie przesądzone już dawno temu).

Jak już wspomniałem, Dragon Age 4 trafi do sprzedaży najwcześniej w 2022 roku. Fani serii mogą patrzeć w przyszłość z umiarkowanym optymizmem po tym, jak pojawiły się doniesienia, że produkcja będzie pełnoprawnym erpegiem dla jednego gracza, bez elementów sieciowych znanych z gier-usług.

  1. Strona internetowa marki Dragon Age