Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2021, 09:39

Dr DisRespect będzie produkować gry wraz z innymi „mega influencerami”

Dr DisRespect ogłosił plany stworzenia własnego studia deweloperskiego. Ma ono produkować gry wraz z innymi „mega influencerami”.

Popularny streamer Dr DisRespect zamierza otworzyć własne studio deweloperskie. Na należącej do niego stronie Champions Club pojawiła się oferta pracy dla osoby, która pokieruje tym zespołem. Poszukiwany jest specjalista z co najmniej pięcioletnim doświadczeniem producenta gier. Premiowana jest wiedza z zakresu esportu i strategii monetyzacyjnych, co sugeruje, że w planach może być sieciowa gra free-to-play nastawiona na rywalizację PvP.

Z oferty wynika, że studio będzie tworzyło projekty na PC (dostępne na Steamie i w Epic Games Store) oraz konsole. Poza tym firma ma w planach współpracę z niezależnymi deweloperami, obejmującą zarówno współtworzenie gier, jak i pomoc w ich realizacji oraz promocji.

Co ciekawe, studio będzie tworzyło gry we współpracy z „mega influencerami”. Wiele firm wykorzystuje obecnie twórców treści wideo do promowania swoich projektów. Tutaj wydaje się jednak, że Dr DisRespect chce pójść dalej i zaangażować ich w proces twórczy od samego początku.

W normalnych warunkach streamer chcący otworzyć własne studio deweloperskie porywałby się z motyką na słońce, ale w tym przypadku jest inaczej. Dr DisRespect to postać odgrywana przez Herschela Beahma IV. Zanim stworzył to alter-ego był zatrudniony w studiu Sledgehammer Games. Wpierw pełnił tam rolę osoby odpowiedzialnej za kontakt ze społecznością, a potem otrzymał awans na projektanta poziomów i pracował nad wieloma mapami multiplayer, które znalazły się w Call of Duty: Advanced Warfare.

Dr DisRespect jest więc osobą mającą doświadczenie w tworzeniu gier i dobrze zdaje sobie sprawę, co jest wymagane w takiej pracy. Przedsięwzięcie ma zatem szanse okazać się czymś więcej niż tylko kaprysem popularnego streamera.

  1. Strona Champions Club
  2. DrDisRespect - kanał na YouTube