Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2015, 11:35

autor: Renox

Dota 2 - pula nagród turnieju The International 2015 przekroczyła 16,6 miliona dolarów

Zgodnie z najnowszymi informacjami, pula nagród przewidziana na tegoroczną edycję turnieju The International w grę Dota 2 przekroczyła 16,6 miliona dolarów. Impreza odbędzie się w Seattle między 3 a 8 sierpnia.

Pula nagród w turnieju The International 2015 przekroczyła 16,6 miliona dolarów. - Dota 2 - pula nagród turnieju The International 2015 przekroczyła 16,6 miliona dolarów - wiadomość - 2015-07-16
Pula nagród w turnieju The International 2015 przekroczyła 16,6 miliona dolarów.

Na początku lipca informowaliśmy Was o aktualizacji puli turnieju The International w grę Dota 2, która osiągnęła zawrotne 15 milionach dolarów. Zgodnie z informacją, która pojawiła się na stronie internetowej wspomnianej imprezy, wartość nagród przygotowanych z myślą o tych zawodach przekroczyła już 16,6 miliona dolarów. I oczywiście cały czas rośnie, zważywszy że do samego wydarzenia pozostały jeszcze około trzy tygodnie. Co więcej, firma Valve zapowiedziała, że w ponad 400 kinach na terenie Stanów Zjednoczonych zorganizowane zostaną specjalne punkty, w których osoby wyposażone w odpowiednie bilety (te można kupić za pośrednictwem strony Fathom Events) będą mogły oglądać zmagania zawodników we wspomnianej produkcji.

Ponadto organizatorzy uruchomili The Secret Shop – stronę internetową, na której zainteresowani mogą zakupić różnej maści gadżety związane z Dota 2 i omawianym The International 2015. Posiadacze oryginalnych biletów mogą już przedpremierowo rezerwować wybrane produkty, które odbiorą na miejscu, w czasie trwania właściwego turnieju. Zamówienia online zostaną udostępnione dla pozostałych osób dwa tygodnie po zakończeniu imprezy.

Warto przypomnieć, że pieniądze na nagrody pochodzą ze sprzedaży specjalnych, wirtualnych kompendiów. Podstawowy egzemplarz kosztuje 9,99 dolarów (ok. 37 złotych), ale za 26,99 dolarów (ok. 100 złotych) można kupić księgę na pięćdziesiątym poziomie, co umożliwi otrzymanie za jednym razem wszystkich nagród zdobywanych przy awansowaniu kompendium. 25% wpływów ze sprzedaży trafia do puli turnieju.

Tegoroczne zawody odbędą się w Seattle między 3 a 8 sierpnia. W zmaganiach o duże pieniądze i nie mniejszą sławę będą walczyć Vici Gaming, Evil Geniuses, Team Secret, Invictus Gaming, LGD Gaming, Cloud 9, Team Empire, Virtus Pro,Fnatic, Complexity Gaming, EHOME, Natus Vincere, MVP.Hot6ix, Newbee, które w zeszłym roku zgarnęło rekordowe 5 milionów dolarów, oraz dwie drużyny z „dzikimi kartami”.