Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2017, 17:48

autor: Góral

Doomtrooper - popularna przed laty gra karciana doczeka się PC-towej adaptacji

W serwisie Kickstarter ufundowano Doomtrooper - PC-tową adaptację karcianki osadzonej w uniwersum gry fabularnej Mutant Chronicles.

Niedawno na Kickstarterze rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na karciankę Doomtrooper, opartą na fizycznej grze karcianej o tej samej nazwie. Deweloperzy potrzebowali 15 tysięcy dolarów, które udało im się zebrać w ciągu 36 godzin, dzięki czemu projekt trafi w ręce posiadaczy komputerów osobistych w przyszłym roku, choć wcześniej odbędzie się jeszcze kilka etapów beta-testów. Twórcy potrzebowali stosunkowo małej kwoty, ale tylko z tego względu, że zajmują się grą już od dwóch lat i mają sporo pracy za sobą. Pieniądze mają posłużyć do wykończenia podstawowej wersji produkcji, choć dodatkowe środki zapewnią też nowe funkcje, jak np. system craftingu przy budżecie na poziomie 20 tysięcy dolarów czy wersję dla systemu operacyjnego Linux przy 30 tysiącach dolarów.

Doomtrooper - popularna przed laty gra karciana doczeka się PC-towe adaptacji - ilustracja #1
Doomtrooper w skrócie:
  1. karcianka na komputery osobiste;
  2. oparta na karciance osadzonej w uniwersum gry fabularnej Mutant Chronicles;
  3. ukaże się w przyszłym roku.

Dobrze, ale czym w ogóle będzie Doomtrooper? Jak już wspomniałem to karcianka oparta na karciance osadzonej w uniwersum gry fabularnej Mutant Chronicles z 1993 roku. Pisząc w skrócie, historia opowiada o zmaganiach mieszkańców Układu Słonecznego, kontrolowanego przez wielkie i ciągle knujące korporacje, z Dark Legion.

Na starcie produkcja ofertować ma około 400 kart, podzielonych na kilka głównych typów: Warriors, Support, Attachments, Powers i Fate. Jedne mają służyć do atakowania, inne tymczasowo zmodyfikują statystyki pozostałych, kolejne np. wzmocnią obronę itd. Podczas rozgrywki pierwsze skrzypce mają grać wojownicy, atakujący i zdobywający tak zwane Promotion Points. Pierwsza osoba, która zdobędzie 25 takich punktów wygrywa. Gracze opowiadać mają się po stronie jednej z kilku frakcji, np. korzystającej z cybermechanicznych wszczepów Cybertronic, samurajskiej dynastii Mishima czy też strasznym legionom Algeroth.

Doomtrooper przeznaczone ma być głównie do multiplayera i będzie wspierać sieciowe rozgrywki 1 na 1. Niewykluczone jednak, że w przyszłości pojawi się także kampania fabularna. Bardzo możliwe, że dostaniemy też wersję na urządzenia mobilne, kolejne frakcje i kto wie, co jeszcze? Warto także wspomnieć, że nad produkcją czuwa Bryan Winter, twórca oryginalnego Doomtroopera. Czekamy zatem na beta-testy, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia poniższego materiału wideo, na którym zobaczycie rozgrywkę z wersji alfa.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.