Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2023, 17:43

autor: Adrian Werner

Dokładna data premiery STALKER 2 mogła się wymsknąć dystrybutorowi [Aktualizacja: dementi]

Dzięki oficjalnemu sklepowi firmy Plaion mogła wyciec data premiery wyczekiwanej gry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl.

Źródło fot. GSC Game World
i

Aktualizacja

Poprosiliśmy polski oddział firmy Plaion o komentarz na temat daty premiery STALKER-a 2 podanej w jej sklepie. Oto odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

[…] ten rzekomy „wyciek” daty premiery to po prostu błąd naszego sklepu Game Legends.

Na karcie produktu miał się znaleźć standardowy placeholder 31.12.2023 zamiast wcześniejszego 31.12.2022, a albo w wyniku błędu maszyny, albo człowieka wprowadzony został 1 grudnia.

Oryginalna wiadomość (12 sierpnia)

Możliwe, że poznaliśmy datę premiery S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, czyli kontynuacji cyklu wyśmienitych FPS-ów studia GSC Game World.

  1. Według tych doniesień S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl ma zadebiutować 1 grudnia tego roku.
  2. Źródłem informacji jest dystrybutor gry, czyli firma PLAION (dawne Koch Media), która podała taką datę w swoim sklepie.
  3. Najpewniej nie jest to jedynie data tymczasowa, gdyż w przypadku takich w sklepie widnieje termin 31 grudnia.
  4. Prawdopodobnie ktoś się po prostu pospieszył i zbyt wcześnie umieścił w sklepie prawdziwą datę premiery gry.
  5. Nie jest to zresztą pierwszy raz, gdy oficjalny sklep tej firmy jest źródłem tego typu informacji. Dzięki niemu wcześniej wyciekła m.in. data premiery Darksiders 2 na Nintendo Switch.
  6. Oczywiście, do czasu oficjalnego potwierdzenia tego terminu do wszystkich tych informacji należy podchodzić z dużym dystansem.
  7. Jednak jeśli data 1 grudnia jest prawdziwa, to najpewniej zostanie ujawniona w tym miesiącu podczas targów gamescom.
Dokładna data premiery STALKER 2 mogła się wymsknąć dystrybutorowi [Aktualizacja: dementi] - ilustracja #1
Źródło fot. sklep PLAION.

Przypomnijmy, że S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl zmierza na PC oraz Xboksa Series X/S. Od dnia premiery gra będzie też dostępna w abonamentach PC Game Pass i Xbox Game Pass.

Warto na koniec wspomnieć, że według ostatnich plotek, na stoisku firmy Microsoft na tegorocznych targach gamescom ma się pojawić grywalna wersja S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. Jeśli projekt naprawdę jest na tak zaawansowanym etapie, że twórcy chcą go udostępnić przypadkowym graczom na tej imprezie, to premiera 1 grudnia jest jak najbardziej możliwa.

  1. Oficjalna strona internetowa gry S.T.A.L.K.E.R. 2

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej