Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2013, 10:13

autor: Adrian Werner

Dogs of War Online - pierwsze screeny i nowe informacje

Studio Cyanide wypuściło pierwsze screeny z gry Dogs of War Online i podzieliło się sporym zestawem nowych informacji. Produkcja okazała się być turową strategią opartą na modelu darmowym z mikropłatnościami.

W Dogs of War Online zagramy latem. - Dogs of War Online - pierwsze screeny i nowe informacje - wiadomość - 2013-03-08
W Dogs of War Online zagramy latem.

Kilka miesięcy temu francuskie studio Cyanide zapowiedziało grę Dogs of War Online. Wtedy twórcy poskąpili konkretów. Dopiero teraz wypuścili pierwsze screeny i szczegółowe informacje na temat projektu.

  1. Dogs of War Online – strona oficjalna gry

Dogs of War Online będzie turową strategią opartą na modelu darmowym z mikropłatnościami. Gracze wpierw stworzą własny oddział najemników, wybierając postacie z dostępnej puli, a następnie za ich pomocą rozpoczną toczenie bitew z innymi użytkownikami. Starcia rozgrywane będą na trójwymiarowych mapach, na które nałożona zostanie heksagonalna siatka.

Wraz z odnoszonymi zwycięstwami, drużyna będzie rozrastała się o nowych wojowników. Gra zaoferuje rozbudowany system modyfikowania ekwipunku postaci i sporo czasu spędzimy na gromadzeniu coraz lepszych przedmiotów oraz uzbrojenia. Pomiędzy bitwami będziemy wysyłali podwładnych na misje, których skuteczne ukończenie zapewni cenne nagrody. Podlegli naszym rozkazom najemnicy nie będą aniołkami. Dlatego gracz zostanie zmuszony do radzenia sobie z takimi problemami jak dezercje, kradzieże czy konflikty pomiędzy wojownikami.

Dogs of War Online powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a premiera nastąpi latem tego roku. W dniu startu gra zaoferuje trzy armie:

  1. Ram – różnego rodzaju nieumarli.
  2. Lion – z pozoru szlachetni rycerze, którzy w rzeczywistości są pozbawionymi zasad draniami.
  3. Wolfem – niebezpieczni drapieżcy, dla których każdy obcy jest jedynie zwierzyną łowną.

W późniejszych aktualizacjach mają pojawić się dodatkowe armie.

Warto na koniec wspomnieć, że to nie pierwsza gra osadzona w świecie znanym z figurowego bitewniaka firmy Rackham. Poprzednia adaptacja, czyli taktyczny RTS Confrontation, nie spotkała się z ciepłym przyjęciem, zarówno wśród fanów, jak i w prasie branżowej. Dogs of War Online ma jednak szanse okazać się lepszą produkcją, gdyż jej zasady oparte zostaną w dużym stopniu na rozwiązaniach stołowego pierwowzoru.