Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2019, 10:50

Do sklepów trafiły 2 miliony sztuk Devil May Cry 5

Firma Capcom ogłosiła, że do sklepów trafiły ponad 2 miliony sztuk Devil May Cry 5 na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Kolejna odsłona popularnego cyklu slasherów jest dostępna na rynku od 8 marca.

Devil May Cry 5 przebojem wszedł na rynek. Najnowsza odsłona popularnego cyklu slasherów opowiadających o przygodach Dantego - pół człowieka, pół demona walczącego w efektowny sposób z rozmaitymi stworami, przypadła do gustu zarówno recenzentom, jak i graczom. Produkcja bardzo dobrze radzi sobie również u sprzedawców. Tak sugerują dane przedstawione przez Capcom. Japońska firma ogłosiła, że w dwa tygodnie od premiery do sklepów na całym świecie trafiły przeszło dwa miliony egzemplarzy Devil May Cry 5. Liczba ta obejmuje wersje na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Uwaga! Pamiętajcie, że nie oznacza to, że tyle sztuk najnowszego dzieła Capcomu zostało zakupionych przez graczy. Chodzi jedynie o kopie, które trafiły na półki sklepowe.

Sieczka w nowym DMC przypadła graczom do gustu. - Do sklepów trafiły 2 miliony sztuk Devil May Cry 5 - wiadomość - 2019-03-22
Sieczka w nowym DMC przypadła graczom do gustu.

Seria Devil May Cry ma już osiemnaście lat. Dzięki dynamicznej, efektownej i wymagającej rozgrywce, specyficznemu klimatowi i niezwykle charyzmatycznemu bohaterowi szybko zyskała popularność. „Piątka” jest pierwszą odsłoną cyklu od przeszło 10 lat, która kontynuuje główną linię fabularną. W tytule możemy się wcielić w trójkę bohaterów – Dantego, znanego z czwartej części Nera oraz tajemniczego V – którzy za pomocą pistoletów i ogromnych mieczy walczą z demonami na ulicach Red Grave City. W przyszłości w grze mają pojawić się również inne postacie w formie DLC. Ich powstanie uzależnione było od tego, czy gra odniesie sukces, a dwa miliony egzemplarzy tytułu, które trafiły do sklepów, możemy za takowy uważać.

Choć Capcom może odtrąbić tryumf Devil May Cry 5, nie oznacza to, że tytuł uniknął kontrowersji. W ubiegłym tygodniu wersja gry na PlayStation 4 otrzymała łatkę cenzurującą nagość, co rzecz jasna spotkało się z mocną krytyką ze strony części fanów.

  1. Oficjalna strona firmy Capcom
  2. Recenzja gry Devil May Cry 5 – diabeł będzie zadowolony
  3. Devil May Cry 5 - poradnik do gry