Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2021, 20:33

Do New World trafią nowe bronie i zadania, a patche mają nie psuć gry

New World czekają spore zmiany. Amazon Games zapowiada nowe bronie, zadania oraz aktualizacje, które nie będą wprowadzać kolejnych błędów do rozgrywki.

W skrócie:
  • Amazon Games opublikowało 1,5-godzinny materiał wideo, na którym twórcy omawiają nadchodzące zmiany w New World.
  • Kolejne patche mają być większe i lepiej przetestowane.
  • W grze pojawią się co najmniej dwie nowe bronie: garłacz oraz wielki miecz.
  • Ekspedycje otrzymają modyfikatory wrogów.

Studio Amazon Games opublikowało ponad 1,5-godzinny materiał wideo (poniżej) przedstawiający plany dotyczące rozwoju New World. Twórcy odnieśli się do kwestii poprawiania stanu technicznego gry i zapowiedzieli zmiany w dostarczaniu kolejnych łatek. Nie zabrakło też ciekawostek odnośnie zupełnie nowych broni, które mają niedługo trafić w ręce graczy.

Na samym początku materiału kierownik studia, Rich Lawrence, przyznał, że dotychczasowe próby naprawiania tytułu za pomocą aktualizacji kończyły się często wprowadzaniem nowych mankamentów. Twórcy zapewnili, że zmienią podejście i od teraz patche będą lepiej przetestowane przed wypuszczeniem.

Tak, błędy były sporym problemem. Wypuściliśmy 19 łatek od czasu premiery, co jest zawrotnym tempem. Chcieliśmy jak najlepiej zbalansować nowe funkcje za pomocą patchów. Odkryliśmy jednak, że mamy pewne ograniczenia. Chcieliśmy zrobić to wszystko za szybko. Od teraz bardziej skupimy się na testach. Będziemy wykonywać ich więcej i przeprowadzimy je lepiej. Upewnimy się, że aktualizacja jest w pełni gotowa do wypuszczenia. To nie tak, że tego nie robiliśmy wcześniej, ale nauczyliśmy się pewnych rzeczy. (…) Skupimy się na mniejszej liczbie poprawek, ale będą one bardziej znaczące. Od teraz spodziewajcie się większych zmian, które zaczniemy dostarczać w lepszym stanie technicznym – powiedział Rich Lawrence.

Niemałą część rozmowy poświęcono nowej zawartości, która ma trafić do New World. Gracze powinni spodziewać się wprowadzenia modyfikatorów dla wrogów w ramach ekspedycji. Dzięki nim niektórzy przeciwnicy mogą np. eksplodować, a po zabiciu zadadzą obrażenia obszarowe, których będzie trzeba unikać. Dobrą nowiną jest planowane dodanie nowych broni do gry. W nasze ręce trafi garłacz (blunderbuss). Podobnie jak muszkiet, jest to broń palna, ale raczej bliskiego lub średniego zasięgu. Zdradzono przy okazji, że trwają prace nad wielkim mieczem (great sword), który na prośbę fanów także pojawi się w New World. Twórcy nie wykluczają dodania sztyletów (a także kolejnych typów oręża), ale nie należy się ich spodziewać w najbliższym czasie.

Nowa broń pojawi się już wkrótce. Kiedy myślisz o muszkiecie, wydaje się, że jest to bardziej strategiczny oręż. Ma większy zasięg, nie jest szybkostrzelny. Jednak gdy mówimy o garłaczu, mamy na myśli coś bardziej wybuchowego, a nawet nieco bardziej chaotycznego. (…) Jest to zdecydowanie znacznie dynamiczniejsza strzelba. To raczej krótkodystansowe narzędzie zagłady i sprawdzi się naprawdę dobrze w parze z bronią białą, może nawet z kosturami. Tak więc garłacz będzie na pewno interesującym dodatkiem, oferującym różne zastosowania – powiedział Dave Hall odpowiedzialny m.in. za system walki.

Z rozmowy dowiedzieliśmy się również, czego gracze mogą się spodziewać, jeśli chodzi o zadania. Rob Chestney, odpowiedzialny za warstwę fabularną, zdradził, że zespół wkrótce zakończy pierwszy rozdział historii i będzie aktualizować oraz dodawać misje. Zmianie ulegnie także szybka podróż. Jej cena zostanie zmniejszona, ponadto twórcy dodadzą więcej kapliczek ducha i będą one widoczne na mapie, nawet jeśli nie zostały jeszcze odkryte.