Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 października 2021, 22:00

autor: hexx0

Diuna w Imax 2D i 3D - operator kin wysłuchał próśb fanów

Diuna Denisa Villeneuve’a miała zostać wyświetlona w kinach obsługujących system Imax jedynie w 3D. Prośby fanów sprawiły jednak, że Cinema City Poland postanowiło wyświetlić obraz w wysokiej rozdzielczości również w 2D.

Do premiery Diuny Denisa Villeneuve’a w Polsce pozostał jeszcze tydzień, choć na świecie film zadebiutował dzisiaj… Mimo to nowa ekranizacja powieści Franka Herberta musi cieszyć się w naszym kraju dużym zainteresowaniem, bo rodzimy oddział sieci Cinema City ogłosił, że na prośbę dużej grupy fanów Diuna zostanie wyświetlona w kinach obsługujących system Imax zarówno w 3D, jak i 2D.

Diuna w Imax 2D i 3D - operator kin wysłuchał próśb fanów - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/cinemacitypl/status/1448938852115259394.

Pierwotny plan zakładał jedynie tę pierwszą opcję. Nic dziwnego – pierwsze recenzje wyreżyserowanego przez Denisa Villeneuve’a obrazu sugerowały, iż najmocniejszą stroną dzieła są wizualia. Nie wszyscy jednak gustują w oglądaniu filmów w 3D. Każdy lubi chyba za to doświadczać „ruchomych obrazków” w możliwie najwyższej rozdzielczości, a tę zapewniają właśnie taśmy Imax. Możecie więc wybrać się do kina na taką wersję Diuny, jaką preferujecie najbardziej.