Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 stycznia 2020, 13:18

autor: Aquma

Disney+ z nową datą startu w Europie, Polska nadal pominięta

Platforma Disney+ pojawi się nieco wcześniej w kilku europejskich krajach. Niestety, na liście nie ma Polski - nadal nie wiemy, kiedy usługa trafi do naszego kraju.

Disney+ nieco wcześniej trafi do Europy. Niestety nie do Polski. - Disney+ z nową datą startu w Europie, Polska nadal pominięta - wiadomość - 2020-01-21
Disney+ nieco wcześniej trafi do Europy. Niestety nie do Polski.

Firma Disney poinformowała (za serwisem Deadline), że usługa Disney+ zadebiutuje w części europejskich krajów kilka dni wcześniej niż planowano - 24 marca (pierwotnie miało to nastąpić 31 marca; nie podano przyczyn zmiany). Serwis zostanie wówczas udostępniony w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Austrii i Szwajcarii. Latem tego roku lista rozszerzy się jeszcze o Belgię, Portugalię oraz kraje skandynawskie. Niestety nadal nie mamy żadnych informacji na temat premiery platformy w naszym kraju.

Potwierdzono też wieści na temat cen abonamentu omawianej usługi. Brytyjczycy zapłacą 5,99 funta za miesiąc, zaś w strefie euro miesięczna subskrypcja będzie wydatkiem rzędu 6,99 euro (około 30 złotych). Wykupując Disney+ na rok trzeba będzie zapłacić odpowiednio 59,99 funtów lub 69,99 euro.

Warto odnotować, że obecnie platforma Disney+ jest dostępna w krajach Ameryki Północnej (USA, Kanada) oraz Holandii. Zgodnie z dotychczasowymi doniesieniami, usługa cieszy się sporą popularnością - pierwszego dnia przyciągnęła do siebie przeszło 10 milionów subskrybentów. Częściowo jest to zapewne zasługa popularnych na Zachodzie, łączonych planów abonamentowych (np. wykupywania równocześnie Internetu lub kablówki i dostępu do Disney+), ale duże znaczenie ma z pewnością również olbrzymi sukces pierwszego aktorskiego serialu z uniwersum Gwiezdnych wojen - głośnego The Mandalorian.

  1. Disney+ - strona oficjalna