Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2021, 10:10

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Nowe zadania zawitają do Disco Elysium dzięki The Final Cut

W czasie niedawnej rozmowy z dziennikarzami jednego z serwisów internetowych, deweloper ze studia ZA/UM przedstawił najważniejsze nowości, które trafią do rozszerzonego wydania gry Disco Elysium – tzw. The Final Cut.

W SKRÓCIE:

  1. Disco Elysium: The Final Cut wprowadzi cztery nowe zadania poboczne powiązane z filozofiami politycznymi;
  2. otrzymamy też pełny dubbing, poprawki oprawy audiowizualnej i obsługę kontrolerów;
  3. wydanie zadebiutuje w marcu na konsolach PS4 i PS5;
  4. obecni posiadacze gry będą mogli pobrać darmową aktualizację.

Estońskie studio ZA/UM – odpowiedzialne za świetną grę RPG z 2019 roku Disco Elysium – przedstawiło szczegóły dotyczące rozszerzonego wydania wspomnianej produkcji, noszącego podtytuł The Final Cut (via Push Square). Największą zmianą będą prawdopodobnie cztery nowe zadania, które zostaną powiązane z odmiennymi filozofiami politycznymi. Warto odnotować, że omawianej zawartości nie przejdziemy za jednym podejściem, bowiem questy będą się wzajemnie wykluczały.

Dodaliśmy kilka nowych rzeczy, które gracze mogą odkryć tu i tam. Sercem nowej zawartości są zadania związane ze światopoglądem politycznym. Są to cztery wzajemnie wykluczające się misje, po jednej na każdy z czterech głównych kierunków ideologicznych w grze. (…) Niektóre z nich wprowadzają nowe postacie, inne oferują nowe przedmioty, a jeszcze inne na stałe zmieniają interfejs użytkownika lub jakiś element świata – stwierdził deweloper.

Gra otrzyma też pełny dubbing (wcześniej udźwiękowione były tylko wybrane kwestie niektórych postaci). Jego przygotowanie jest nie lada wyzwaniem, zważywszy na rozmiar scenariusza.

Mamy trzech reżyserów głosowych, którzy pracują na pełen etat z dziesiątkami aktorów, aby te wszystkie słowa – ponad milion – zostały w pełni udźwiękowione – powiedział projektant narracyjny ZA/UM, Justin Keenan.

Kolejną nowością będą szeroko rozumiane usprawnienia oprawy audiowizualnej – pojawią się nowe animacje, dźwięki, portrety oraz efekty świetlne.

Zespół artystyczny dodał również mnóstwo ładnych nowych szczegółów do samego świata – nowe animacje, nowe lub ulepszone portrety postaci, nowe efekty dźwiękowe i świetlne – wylicza Justin Keenan.

Wraz z wydaniem The Final Cut, Disco Elysium trafi na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation 5 (stanie się to w marcu tego roku, ale w późniejszym terminie ukaże się jeszcze wersja na Nintendo Switch). Możemy więc oczekiwać również poprawek dedykowanych tym platformom – np. modyfikacji interfejsu oraz obsługi kontrolerów. Należy zaznaczyć, że pecetowi gracze, którzy już mają Disco Elysium, otrzymają wszystkie nowości w darmowej aktualizacji.

  1. Disco Elysium to mega ambitne RPG, w którym możesz zostać nawet komunistą
  2. Disco Elysium – strona oficjalna