Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2020, 09:16

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

DiRT 5 – trailer prezentujący zawartość gry

Twórcy DiRT 5 – studio Codemasters Software – udostępnili w sieci kolejny trailer tej produkcji. Materiał skupia się na zawartości i funkcjach gry.

DiRT 5 – trailer prezentujący zawartość gry - ilustracja #1
Co zaoferuje DiRT 5?

W sieci pojawił się kolejny trailer DiRT 5 – najnowszej odsłony wyścigowego cyklu, która powstaje w studiu Codemasters Software. Materiał trwa niecałe dwie minuty i skupia się na zawartości produkcji oraz funkcjach, które zaoferuje.

Jak widać, otrzymamy możliwość ścigania się w kilku odmiennych lokalizacjach, takich jak Brazylia, USA czy Maroko. Dostaniemy też sporą liczbę eventów: Stampede, Rally Raid, Land Rush, Time Trial, Ice Breaker, Path Finder, Sprint, Ultra Cross, Gymkhana, Vampire, King czy Transporter. W niektóre z nich zagramy zarówno w trybach single-, jak i multiplayer, inne będą dedykowane tylko samotnej grze, a jeszcze inne będą dostępne wyłącznie w rozgrywce wieloosobowej – przy czym warto odnotować, że powróci tzw. split-screen, czyli zabawa na podzielonym ekranie z maksymalnie trzema innymi osobami. Możemy też liczyć na dużą różnorodność pojazdów.

Poza tymi podstawami DiRT 5 będzie posiadał również edytor wyglądu samochodu (będziemy mogli zdecydować o kolorystyce oraz napisach czy obrazach, które się na nim znajdą) oraz tryb fotograficzny.

Przypominamy, że DiRT 5 zadebiutuje 9 października tego roku na pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra zmierza również na sprzęt nowej generacji – PlayStation 5 i Xboksa Series X – ale wersje dedykowane tym platformom pojawią się w późniejszym terminie.

  1. DiRT 5 – strona oficjalna
  2. Graliśmy w DiRT 5 – rajdowanie przez burzę i polarne zorze