Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2022, 12:25

autor: Wiktor Szczęsny

Diablo Immortal połączy serwery, transfer postaci już aktywny

Deweloper Diablo Immortal, Blizzard, zapowiedział, że w najbliższych dniach dojdzie do połączenia części serwerów gry. Poza tym umożliwiony zostanie transfer postaci pomiędzy nimi. Decyzja firmy podyktowana jest głosami krytyki ze strony graczy.

Źrodło fot. Materiały prasowe Activision Blizzard
i

Fanów Diablo Immortal czekają duże zmiany. Wydawca gry wysłuchał głosów krytyki i przekazał, że w najbliższym czasie połączy niektóre serwery. Ponadto Blizzard zapowiada możliwość dokonywania transferów postaci.

W walce z nudą

Akcja ma wstępnie objąć graczy z Azji i Ameryki Północnej, gdzie z 12 serwerów pozostaną tylko 4. Pozwoli to uniknąć dotychczasowych pustek na niektórych z nich. Niestety nie ma na ten moment informacji o podobnych roszadach w Europie. Proces scalania rozpocznie się za dwa tygodnie, po publikacji kolejnej aktualizacji z dodatkową zawartością. Blizzard obiecuje monitorować sytuację i w przypadku ponownego pojawienia się problemu, działania będą kontynuowane.

Transfer postaci z pewnymi ograniczeniami

Z kolei zapowiadane transfery postaci są już dostępne. Funkcja jest darmowa w przypadku pierwszego użycia. Za kolejne przenosiny będzie trzeba jednak zapłacić. Blizzard podaje, że koszt będzie wynosić 15 dolarów. Ponadto nasza postać musi znajdować się na 30 poziomie, a zmiana serwera może odbywać się tylko raz na 30 dni. Deweloper zapewnia, że w wyniku transferu nie utracimy swoich przedmiotów, jednak nie będą już one przeznaczone do handlu na Wielkim Bazarze Wyntona. Blizzard argumentuje tę decyzje troską o bezpieczeństwo graczy.

Szósty sezon

Poza tym deweloperzy ogłosili nowy karnet bojowy, wraz z którym dziś rusza szósty sezon Diablo Immortal. Sekret Piasków oferuje 40 rang z wyzwaniami i nagrodami (dwie płatne wersje karnetu umożliwiają ich wcześniejsze odblokowanie). Karnet bojowy szóstego sezonu będzie obowiązywać do 24 listopada do godziny 2:59 czasu serwera.

Zmiany w Diablo Immortal podyktowane były przede wszystkim głośną krytyką ze strony graczy. Duża liczba serwerów sprawiała, że na wielu z nich najzwyczajniej w świecie wiało nudą. Blizzard ma nadzieję, że poczynione modyfikacje pozwolą na zwiększenie zainteresowania grą wśród graczy.