Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2013, 12:18

autor: Sarge

Diablo III na PlayStation 3 bez Domu Aukcyjnego

Firma Blizzard potwierdziła, że gra Diablo III w wersji na PlayStation 3 (a więc prawdopodobnie także na PlayStation 4) zostanie pozbawiona Domu Aukcyjnego. Gracze nadal będą mogli handlować przedmiotami, choć na nieco innych zasadach.

Jeden z anonimowych przedstawicieli firmy Blizzard zdradził ciekawą informację serwisowi Polygon. Powiedział on, że gra Diablo III w wersji na PlayStation 3 zostanie pozbawiona Domu Aukcyjnego znanego z edycji pecetowej. Nie uściślono, czy podobnie będzie na PlayStation 4.

„Gracze mogą handlować (będąc w trybie offline lub online) korzystając z menu głównego. Muszą tylko znajdować się w tej samej grze. Wkrótce powinniśmy ujawnić więcej szczegółów”- powiedział przedstawiciel Blizzarda. Najprawdopodobniej będziemy mogli wymieniać się przedmiotami z osobą, z którą aktualnie prowadzimy wspólną rozgrywkę. Zabraknie jednak możliwości licytacji na globalnych aukcjach.

Konsolowa wersja Diablo III otrzyma odmieniony interfejs - Diablo III na PlayStation 3 bez Domu Aukcyjnego - wiadomość - 2013-03-26
Konsolowa wersja Diablo III otrzyma odmieniony interfejs

Brak Domu Aukcyjnego w konsolowej wersji gry twórcy tłumaczą wprowadzeniem trybu offline. Jak wiadomo, posiadacze Diablo III na PC mogą grać tylko wtedy, gdy są podłączeni do Internetu. Edycja na PlayStation 3 zostanie pozbawiona tego kontrowersyjnego wymogu. Zdaniem dewelopera, wprowadzenie pełnoprawnego Domu Aukcyjnego w takiej sytuacji byłoby „problematyczne”.

Diablo III to kolejna odsłona niezwykle popularnego cyklu hack’n’slash, która w maju ubiegłego roku zadebiutowała na PC. Od dłuższego czasu spekulowało się o wersjach konsolowych, ale dopiero w lutym firma Blizzard zapowiedziała, że jej dzieło trafi także na PlayStation 3 oraz PlayStation 4. Ostatnio mogliśmy nawet podziwiać pierwszy zwiastun z fragmentami rozgrywki na konsoli. Na razie wciąż nie zapowiedziano oficjalnie edycji na Xboksa 360, aczkolwiek jest ona całkiem prawdopodobna.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Diablo III

Diablo III