Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2020, 19:52

autor: Karol Laska

Diablo 4: fan powiązał lokacje z klasami postaci; mnich piątym bohaterem

Na jednym z portali możemy przeczytać o kolejnej klasie w grze Diablo IV, a także o konkretnych lokacjach ściśle powiązanych ze znanymi nam już postaciami. Wszystko dzięki wskazówkom pozostawionym przez Blizzarda.

Na portalu Psionica pojawił się artykuł, w którym jeden z fanów serii Diablo prześledził wskazówki pozostawione przez Blizzarda, dotyczące czwartej części gry. Jego analiza wskazuje dość jednoznacznie na to, że lokacje zaprezentowane przez deweloperów na stronie internetowej produkcji powiązane są z klasami bohaterów, które będą dostępne do wyboru. Cztery z nich już od jakiegoś czasu znamy (tj. barbarzyńca, wiedźma, czarodziejka i druid), natomiast piątą grywalną postacią będzie prawdopodobnie… mnich.

Prześledźmy po kolei, jak to wszystko wygląda:

Scosglen - druid

Lokacja startowa, Scosglen, to tereny głównie górzysto-leśne zamieszkane przed druidów. Nie jest to więc jakieś specjalnie subtelne nawiązanie, a bezpośrednia informacja o tym, że druidzi na pewno pojawią się w grze, ale to wiedzieliśmy już wcześniej.

Dry Steppes - barbarzyńca

Kolejna z miejscówek, Dry Steppes, to, jak sama nazwa wskazuje, pustkowia, na których walczy się o przetrwanie. I to pełne „bezwzględnych najemników” oraz „kanibalistycznych magów krwi”. Użyto również zwrotu „Rugged Barbarians”, a więc łatwo można połączyć klimat tejże pustyni z kolejną znaną nam klasą – barbarzyńcą.

Hawezar - wiedźma

Przez twórców podkreślona została ponownie obecność wiedźm, a wszystko za sprawą opisu lokacji funkcjonującej pod nazwą Hawezar. To mroczny i mało sympatyczny region ogarnięty „zatruciem, zarazą oraz rozpaczą”. Na domiar złego wyżej wspomniane panie uświetniają go swoimi długotrwałymi klątwami.

Diablo 4: fan powiązał lokacje z klasami postaci - ilustracja #1
Grafika koncepcyjna lokacji Fractured Peaks.

Kehjistan - czarodziejka

A skoro mamy wiedźmy, to są i czarodziejki (choć je widzieliśmy już w akcji na materiałach promocyjnych). Nie ma jednak o nich żadnej bezpośredniej wzmianki w krótkich opisach lokacji. Deweloperzy wspomnieli jedynie o ruinach Kehjistanu, używając paru przejmujących epitetów, i bez znajomości uniwersum Diablo nie każdy wie, że właśnie z tego miejsca pochodzi kilka klanów magów – w tym i „Sorcerers of Kehjistan”.

Fractured Peaks - mnich

Trafiając po raz czwarty do świata Sanktuarium, odwiedzimy także śnieżną, górzystą krainę Fractured Peaks. To właśnie w niej odkupienia poszukują „pobożni mnisi”. Zobaczymy, na co się zda ich pobożność, kiedy przy pomocy kosturów i umiejętności bojowych będziemy wybijać zastępy potworów.

Jak sami więc widzicie, dane postacie odpowiadają tutaj konkretnej lokacji, a Blizzard w swoich prostych, ale dosyć zmyślnych opisach, postarał się zawrzeć charakter i klimat każdego z miejsc. Oczywiście sporo treści dopiero przed nami, ale dobrze wiedzieć, że studio pozostawia fanom tego typu wskazówki, bo trudno uwierzyć w to, że informacja o mnichach została zamieszczona przypadkowo.