Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 maja 2021, 14:00

autor: Miłosz Piotrowski

Dexter - klimat serialu ma być mroczniejszy

9. sezon Dextera został zapowiedziany w październiku 2020 roku, a prace na planie trwają już od jakiegoś czasu. Teraz poznaliśmy nieco więcej szczegółów na temat tego serialu.

Wielu fanów Dextera było niezadowolonych z tego, jak została zakończona ta seria, jednak już wkrótce będą mieli okazję, by raz jeszcze zagłębić się w świat tego seryjnego mordercy. 9. sezon serialu został zapowiedziany w październiku ubiegłego roku, a jego premiera zaplanowana jest na najbliższą jesień.

Niedawno, dzięki Jamie Chung znanej m.in. z Krainy Lovecrafta, poznaliśmy nieco więcej szczegółów na temat tego projektu. Aktorka wcieli się w 9. sezonie Dextera w podcasterkę true-crime imieniem Molly. W ostatnio przeprowadzonym wywiadzie wypowiedziała się na temat tego serialu. Poruszyła m.in. kwestię jego estetyki oraz obsady.

Oryginał zakończył się prawie 10 lat temu. Dlatego nowe odcinki będą mieć trochę inne podejście w kwestii estetyki i klimatu serialu. Sądzę, że będzie on odrobinę mroczniejszy. Akcja będzie rozgrywać się w stanie Nowy Jork. Jak wiemy z poprzedniego sezonu, Dexter ukrywa się. W serialu pojawi się wiele nowych twarzy, ale będą też te znane z poprzednich sezonów – powiedziała Jamie Chung.

Clyde Phillips, który był showrunnerem pierwszych czterech sezonów Dextera, przez fanów uważanych za najlepsze, będzie odpowiedzialny także za nadchodzącą serię odcinków. W głównej roli powróci Michael C. Hall, który wraz z Marcosem Siegą i Phillipsem będzie również producentem serialu. W obsadzie znajdziemy takie nazwiska jak: Clancy Brown, Julia Jones, Jack Alcott, Alano Miller, Oscar Wahlberg czy Johnny Sequoyah.