Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2022, 18:14

Destroy All Humans 2 Reprobed z datą premiery; Saints Row ma konkurencję

Crypto naprzykrzy się nie tylko KGB. Kosmiczny najeźdźca z Destroy All Humans! 2: Reprobed może wejść w paradę także nowemu gangowi z Saints Row.

Saints Row nie będzie jedyną grą akcji TPP pełną zwariowanego humoru, która zadebiutuje pod koniec wakacji. Firma THQ Nordic opublikowała kolejny zwiastun rozgrywki Destroy All Humans! 2: Reprobed. Materiał nie tylko pokazuje odświeżoną wersją „symulatora” najeźdźcy z kosmosu w akcji, ale też zdradza datę premiery tytułu. Remake drugiego Destroy All Humans! trafi na rynek 30 sierpnia.

Porównanie nowych „Świętych” z drugą częścią historii Crypto może wydawać się dziwne, zwłaszcza że nowe Saints Row ma być o wiele bardziej „przyziemne” (jak to ujęli dziennikarze po pokazie zorganizowanym przez studio Volition). Niemniej obie serie reprezentują podobny gatunek i odznaczają się na tle konkurencji niepoważnym klimatem oraz nieco zwariowanym humorem.

Oczywiście można wymienić też sporo różnic, poczynając od zasadniczo otwartego świata Saints Row, a na większym nacisku na parodię w drugim Destroy All Humans! kończąc. Jednak same tylko bliskie terminy premiery obu gier sprawią, że te tytuły zapewne będą rywalizować o uwagę graczy.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej