Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2019, 15:46

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Denuvo wprowadza system zabezpieczeń na rynek gier moblinych

Firma Denuvo zapowiedziała wprowadzenie systemu zabezpieczeń Mobile Game Protection do produkcji mobilnych. To rozwiązanie ma zapewnić bezpieczeństwo aplikacji, a przy tym będzie łatwe do zaimplementowania.

Denuvo wkracza na rynek gier mobilnych. - Denuvo wprowadza system zabezpieczeń na rynek gier moblinych - wiadomość - 2019-08-21
Denuvo wkracza na rynek gier mobilnych.

Firma Denuvo Software Solutions wypuści na rynek nowe zabezpieczenie dla gier moblinych. Mobile Game Protection, bo tak nazywa się to rozwiązanie, zostało stworzone w celu eliminacji oszustw, piractwa oraz błędów w zabezpieczeniach. System ma ochronić graczy bawiących się legalnie poprzez zapobieganie działaniom hakerów, polegającym na debugowaniu czy też inżynierii wstecznej. Póki co będzie on działał tylko na urządzeniach z systemem Android.

Największą kontrowersją otaczającą zabezpieczenia Denuvo jest ich wpływ na działanie gier. Jak zapewnia firma, w przypadku urządzeń mobilnych będzie to jedynie minimalny efekt na rozgrywkę użytkownika. Obiecuje też, że system może zostać zastosowany w każdej grze bez większego wysiłku.

To rozwiązanie ma zmniejszyć ilość piractwa w przypadku gier moblinych, które w ostatnich latach stały się najbardziej dochodową częścią naszej branży. Jednak powszechnie wiadomo, że na rynku to właśnie produkcje na telefony oraz tablety są najchętniej „piracone”. Pliki instalacyjne najpopularniejszych tytułów można znaleźć w kilka chwil, nie wspominając już o programach ułatwiających rozgrywkę. Być może Denuvo Mobile Game Protection przyczyni się do spadku piractwa i uchroni twórców przed stratami, chociaż, jak dobrze wiemy, jego działanie już wiele razy okazało się nieskuteczne.