Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2021, 12:03

autor: Aquma

Demo polskiego Outriders waży 24 GB na PC - są szczegóły zawartości

Studio People Can Fly poinformowało o tym, jaką zawartość zobaczymy w demie gry Outriders, które ukaże się w przyszłym tygodniu. Poznaliśmy też czas odblokowania wersji demonstracyjnej oraz wymaganą ilość miejsca na dysku.

W SKRÓCIE:

  1. studio People Can Fly ujawniło szereg informacji na temat dema Outriders;
  2. wersja demonstracyjna zaoferuje: fragment kampanii oraz misje poboczne, 7 poziomów, 4 klasy postaci, dostęp do multiplayera i funkcji cross-play;
  3. w demo zagramy od 25 lutego na wszystkich platformach (na PC tylko na Steamie).

Polskie studio People Can Fly przedstawiło detale dotyczące dema sieciowej gry akcji Outriders, które zostanie udostępnione już za niecały tydzień – 25 lutego tego roku. W darmową wersję demonstracyjną zagramy na wszystkich platformach (PC – na Steamie oraz przez GeForce Now, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X / S). Będzie ona wymagała około 22 / 24 GB miejsca na dysku (pierwsza wartość dotyczy konsol, a druga komputerów, przy czym obydwie mogą wzrosnąć po rozpakowaniu plików).

Outriders – zawartość dema

Gracze uzyskają dostęp do wszystkich czterech klas postaci (oraz sześciu slotów na bohaterów), którymi będą mogli ograć prolog i pierwszy rozdział, aż do konfrontacji z wrogiem znanym jako Gauss. Należy zaznaczyć, że po pokonaniu tego przeciwnika odblokuje się jeszcze kilka misji pobocznych, które pozwolą na swobodniejsze eksplorowanie świata. Maksymalnym poziomem doświadczenia w wersji demonstracyjnej będzie siódmy, co oznacza, że uzyskamy dostęp do czterech zdolności klasowych i dwóch punktów umiejętności. Wszystkie osiągnięte postępy zostaną przeniesione do pełnej wersji (choć nie będzie osiągnięć). Chcący skorzystać z tej możliwości użytkownicy pecetów powinni pamiętać o tym, by nabyć wersję na Steam – postępów z dema nie będzie można przenieść do wydania z Epic Games Store.

Demo pozwoli też zdobyć ograniczoną ilość zasobów, których będzie można używać do tworzenia przedmiotów lub nabywania nowego sprzętu u kupców (przy czym sam system rzemiosła nie będzie dostępny w wersji demonstracyjnej – rzeczy, które zdobędziemy, przydadzą się po premierze gry). Dodatkowo będziemy mogli skorzystać z piątego poziomu tzw. World Tier, czyli mechaniki odpowiadającej za dynamiczne dostosowywanie poziomu trudności gry (więcej o niej w tym materiale).

Demo – tryby gry i czas odblokowania

Warto odnotować, że demo będzie obsługiwało tryb kooperacyjny oraz funkcję cross-play (tę drugą trzeba będzie włączyć w ustawieniach). Deweloperzy przestrzegli przy tym, że rozwiązania te wciąż są testowane, więc niewykluczone, że pojawią się jakieś problemy. Demo nie będzie objęte żadnym limitem czasowym i najprawdopodobniej będzie dostępne także po premierze gry.

Wersja demonstracyjna zostanie udostępniona o godzinie 18:00 czasu polskiego (godziny premiery w innych regionach świata podsumowuje poniższa ilustracja). Gameplay z dema będzie można swobodnie streamować, a gracze zainteresowani znalezieniem drużyny mogą skorzystać z kanału na Discordzie założonego przez studio People Can Fly. Przypominamy też wymagania sprzętowe tego tytułu.

Demo polskiego Outriders waży 24 GB na PC - są szczegóły zawartości - ilustracja #1
Premiera dema Outriders w różnych zakątkach świata. Źródło: https://twitter.com/Outriders/status/1362432246515441669/photo/1

Przypominamy też, że pełna wersja Outriders zadebiutuje na wszystkich platformach 1 kwietnia bieżącego roku i będzie dostępna w pełnej polskiej wersji językowej.

  1. Grałem w Outriders – im było trudniej, tym lepiej się bawiłem
  2. Outriders – strona ofijcalna