Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 czerwca 2022, 10:35

autor: Mateusz "Maurin" Marzec

Scenarzysta Deadpoola 3 zdradza pierwsze szczegóły fabuły

Rhett Reese ujawnił pierwsze szczegóły fabuły Deadpoola 3 oraz sposób, w jaki łączy się ona z Kinowym Uniwersum Marvela.

Źródło: Materiały promocyjne Marvel Studios

W rozmowie w jednym z odcinków BroBible's Post-Credit Podcast scenarzysta Deadpoola 3, Rhett Reese, zdradził pierwsze szczegóły dotyczące filmu Ryana Reynoldsa w MCU. Choć nie ujawniono nic konkretnego, Reese zdradził, że będzie to naprawdę świetna historia. Zwrócił uwagę na to, że Deadpool jest postrzegany jako „szaleniec” w normalnym świecie i powiedział, że będzie to bardzo zabawne:

To wspaniała okazja by pokazać, jak czuje się nie na miejscu. Deadpool jest szaleńcem w centrum filmu. Wrzucenie szaleńca do bardzo zdrowego świata to bułka z masłem. Będzie naprawdę zabawnie.

W tej samej rozmowie Reese i współscenarzysta, Paul Wernick, odnieśli się również do memów związanych z filmem Sony Pictures zatytuowanym Morbius, przyznając, że nie widzieli ani produkcji, ani memów. Jednak teraz, gdy mają to na uwadze, zażartowali, że będą musieli w jakiś sposób wprowadzić do Deadpoola 3 fragment o Morbiusie:

Nie widzieliśmy Morbiusa. Nie widzieliśmy nawet memów. Ale teraz jest na naszym radarze.

Choć Deadpool 3 Ryana Reynoldsa nie ma jeszcze daty premiery, szybko stał się jednym z najbardziej oczekiwanych filmów w ofercie Marvel Studios. Deadpool 3 jest w wyjątkowej sytuacji, biorąc pod uwagę, że dwa pierwsze filmy z tej serii istnieją poza MCU. Od czasu ogłoszenia trzeciego obrazu wielokrotnie potwierdzano, że to się zmieni. Twórcy od dłuższego czasu myśleli o tym, z jakimi istniejącymi postaciami Deadpool mógłby wejść w interakcję po wprowadzeniu do MCU.

Deadpool 3 będzie też pierwszym filmem MCU z kategorią wiekową R, co zapowiadano jako spójne z innymi projektami. Powrót oryginalnych scenarzystów zdaje się również sugerować, że ogólny klimat projektu również nie ulegnie zbytniej zmianie.

Niezależnie od tego, jak będą wyglądały szczegóły fabuły, trzeci film o Deadpoolu ma doskonałą okazję, aby odcisnąć swoje piętno na świecie komiksów, ponieważ będzie już częścią MCU. Prace nad filmem Deadpool 3 znajdują się obecnie we wczesnej fazie.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.