Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2012, 15:19

autor: Hed

Deadlight - platformówka o zombie trafi na Steama pod koniec miesiąca

Gra Deadlight, wydana wcześniej na Xbox LIVE Arcade, trafi w tym miesiącu na Steama. Pecetowa wersja produkcji studia Tequila Works będzie cechowała się lepszą grafiką i dodatkowym trybem rozgrywki.

Deadlight - platformówka o zombie trafi na Steama pod koniec miesiąca - ilustracja #1
Deadlight to platformówka o zombie ze świetną oprawą wizualną.

Studio Tequila Works wypuści grę Deadlight na pecetach, a konkretniej na Steamie. Komputerowa wersja produkcji, która zadebiutowała na Xbox LIVE Arcade w sierpniu, trafi do sprzedaży 25 października. Deweloper obiecuje poprawioną grafikę, dodatkowy tryb „nightmare” oraz pełną ścieżkę dźwiękową. Szczególnie drugi z bonusów wydaje się ciekawy, bo, jak pisaliśmy w naszej recenzji, przejście gry zajmuje tylko 3 godziny.

Plany odnośnie pecetowej wersji gry zostały ujawnione na jej facebookowej stronie. Autorzy nie kryli tego, że wybór daty premiery jest nieprzypadkowy. W końcu na koniec października przypada święto Halloween, a Deadlight opowiada historię mężczyzny próbującego odnaleźć się w świecie opanowanym przez zombie. Nie znamy jeszcze ceny tytułu – na Xboksie 360 kosztował on 1200 punktów Microsoftu, co przekłada się na kilkadziesiąt złotych.

Deadlight to debiutancki projekt Tequila Works, studia założonego przez byłych pracowników takich deweloperów jak Blizzard Entertainment, MercurySteam Entertainment, czy Pyro Studios. Gra jest platformówką 2D ze świetną grafiką, która rezygnuje ze strzelania na rzecz unikania konfrontacji z przeciwnikami. Przygoda nie jest doskonała i kończy się szybko, ale powinna spodobać się fanom podobnych historii.

  1. Oficjalna strona Deadlight