Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2016, 16:55

autor: Adrian Werner

Deadbolt - pierwszy zwiastun skradankowej platformówki od autorów Risk of Rain

Autorzy udanej zręcznościówki Risk of Rain wypuścili zwiastun swojej następnej gry, czyli brutalnej platformówkowej skradanki Deadbolt.

Znane z Risk of Rain studio Hopoo Games opublikowało pierwszy zwiastun ze swojego kolejnego projektu, czyli platformówki Deadbolt, która połączy elementy skradanki i strzelanki. Produkcja zmierza obecnie wyłącznie na pecety, a premiera na nastąpić w tym kwartale. W grze wcielimy się w personifikację Śmierci, która przybywa na Ziemię, aby powstrzymać inwazję nieumartych. Obie strony tego konfliktu są jednak dosyć nietypowe, gdyż Ponury Żniwiarz jest tutaj odzianym w skórzaną kurtkę zabójcą, który najchętniej używa noży i broni palnej. Natomiast żywe trupy są inteligentne, czujne i potrafią korzystać z pistoletów oraz karabinów.

Rozgrywka ma postać dwuwymiarowej platformówki, w której mocno rozwinięte zostaną elementy skradankowe. Sterowany przez nas bohater ma ginąć najczęściej po jednym trafieniu, dlatego sposobem na przetrwanie będzie unikanie wykrycia aż do momentu, w którym możliwe stanie się skuteczne przeprowadzenie ataku z zaskoczenia. Gracz ma mieć możliwość m.in. chowania się w cieniu, przemieszczania się systemami wentylacyjnymi, jak i wywoływania zainteresowanie nieprzyjaciół np. poprzez pukanie w drzwi.

Deadbolt - pierwszy zwiastun skradankowej platformówki od autorów Risk of Rain - ilustracja #1

Wszystkie te możliwości skradankowe nie oznaczają jednak, że gracz zawsze będzie zmuszony do pozostawiania w roli zwierzyny łownej. Autorzy obiecują, że każdy poziom zostanie zaprojektowany tak, aby dało się go przejść na wiele różnych sposobów i dla osób dysponujących dobrym refleksem możliwy ma być bardzo agresywny styl rozgrywki. Ponadto system osłon pozwoli całkiem skutecznie przeprowadzać brutalne wymiany ognia.

Kampania składać się ma z ponad trzydziestu poziomów i twórcy zapewniają, że zaoferują one bardzo wysoki poziom trudności. Podczas zabawy będziemy zgromadzić ponad trzydzieści typów uzbrojenia, wśród których znajdziemy oczywiście także kosę. Wszystkie te śmiercionośne zabawki wykorzystamy w walce z trzydziestoma pięcioma gatunkami wrogów. Najbardziej powszechnymi przeciwnkami będą zombiaki, ale pojawią się także m.in. wampiry oraz spory zestaw potężnych bossów.

Wszystko to ukazane zostanie w prostej dwumiarowej grafice, charakteryzującej się bardzo dużą brutalnością, a zabawę umili nam ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Chrisa Christodoulou, czyli muzyka, który odpowiadał za soundtrack do Risk of Rain.

  1. Deadbolt – oficjalna strona gry
Deadbolt - pierwszy zwiastun skradankowej platformówki od autorów Risk of Rain - ilustracja #2
Deadbolt - pierwszy zwiastun skradankowej platformówki od autorów Risk of Rain - ilustracja #3
Deadbolt - pierwszy zwiastun skradankowej platformówki od autorów Risk of Rain - ilustracja #4
Deadbolt - pierwszy zwiastun skradankowej platformówki od autorów Risk of Rain - ilustracja #5