Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2022, 11:57

autor: Adrian Werner

Dead Space Remake z lepszymi dźwiękami broni w reakcji na krytykę fanów

Deweloperzy ze studia EA Motive poprawili efekty dźwiękowe broni w Dead Space w reakcji na krytykę fanów.

Remake Dead Space to jeden z najważniejszych nadchodzących projektów firmy Electronic Arts i pracujący nad nim deweloperzy robią, co mogą, aby sprostał on oczekiwaniom graczy. Twórcy udowodnili to, ogłaszając zmiany w efektach dźwiękowych, zainspirowane przez sugestie społeczności fanowskiej.

  1. Graczom nie spodobało się to, co usłyszeli w marcowym streamie. Deweloperzy dokonali więc zmian i udostępnili teraz na Twitterze krótki filmik ze zmodyfikowanymi dźwiękami dla dwóch broni (Plasma Cutter oraz Pulse Rifle).
  2. Na materiale możemy usłyszeć, jak te dwa typy uzbrojenia brzmiały w pierwowzorze z 2008 roku, na marcowym gameplayu oraz obecnie, po implementacji sugestii społeczności.
  3. Nowe efekty dźwiękowe są bardziej „soczyste” i powinny przypaść do gustu fanom.

Warto dodać, że niektórzy gracze narzekają na widoczną w tym materiale animację odrzutu. Tutaj jednak warto wstrzymać się z krytyką. Autorzy ostrzegli bowiem, że ten filmik ma jedynie na celu zademonstrowanie efektów dźwiękowych. Wszystko inne w nim – w tym animacje, tekstury i modele – jest na wczesnym etapie prac i nie jest reprezentatywne, jeśli chodzi o jakość, jaką zaoferuje pełna wersja remake’u.

Przypomnijmy, że remake’a Dead Space ukaże się najwcześniej w 2023 roku. Gra zmierza na PC oraz konsole Xbox Series X/S oraz PlayStation 5.

  1. Oficjalna strona gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej