Daylight - pierwszy zwiastun z horroru FPP na Unreal Engine 4

Studio Zombie wypuściło pierwszy zwiastun z pierwszoosobowego horroru Daylight. Będzie to jeden z pierwszych tytułów zbudowanych w oparciu o technologię Unreal Engine 4.

Adrian Werner

Kilka tygodni temu znane m.in. z Blacklight Retribution studio Zombie zapowiedziało interaktywny horror zatytułowany Daylight. Wzbudził on spore zainteresowanie m.in. za sprawą zastosowania silnika Unreal Engine 4. Będzie to bowiem jedna z pierwszych produkcji zbudowanych w oparciu o tę technologię. Wtedy autorzy ograniczyli się jedynie do pokazania kilku screenów. Dopiero teraz wypuścili pierwszy zwiastun, który pozwala obejrzeć grę w akcji.

  1. Zombie Studios – strona oficjalna

Analizując filmik należy pamiętać, że Daylight wciąż jest na wczesnym etapie produkcji. Dlatego w niektórych fragmentach video obecne są błędy graficzne. Zwłaszcza widoczne są w trakcie sekwencji z flarą. Wyglądała ona jednak na tyle fajnie, że mimo to autorzy postanowili pozostawić tę scenę z zwiastunie. W pełnej wersji gry te przekłamania wizualne zostaną oczywiście usunięte.

Przypomnijmy, że w Daylight wcielimy się w kobietę, która będzie musiała uciec ze starego szpitala psychiatrycznego opanowanego przez upiory. W grze zabraknie walki. Zamiast tego bohaterka zmuszona zostanie do ukrywania się przed duchami i szukania sposobu ich odstraszania.

Jednokrotne ukończenie kampanii zajmie około pół godziny. Układ mapy generowany ma być jednak losowo, dzięki czemu całość będzie można przechodzić wielokrotnie. Co więcej, ma to być wręcz wymagane w celu poznania pełnej historii, gdyż za pierwszym razem nie ujrzymy wszystkich elementów fabularnej układanki.

Daylight

Daylight

PC PlayStation
po premierze

Data wydania: 29 kwietnia 2014

Informacje o Grze
4.5

GRYOnline

5.2

Gracze

5.0

Steam

5.0

OpenCritic

OCEŃ
Oceny
Podobało się?

0

Adrian Werner

Autor: Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
31

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl