Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 27 listopada 2018, 13:50

autor: AlexB

David Harbour jako Hellboy na nowym fotosie z filmu

Dzięki magazynowi Empire w sieci pojawiło się nowe zdjęcie Davida Harboura w roli Hellboya z nadchodzącego filmu Neila Marshalla. Premiera produkcji zaplanowana jest na kwiecień 2019 roku.

Nowy Hellboy nadchodzi. - David Harbour jako Hellboy na nowym fotosie z filmu - wiadomość - 2018-11-27
Nowy Hellboy nadchodzi.

Czekacie na reboot Hellboya? Do zaplanowanej na kwiecień premiery nowej wersji filmowych przygód znanego z kart komiksów wydawnictwa Dark Horse bohatera zostało niecałe pół roku i choć wciąż nie mamy trailera, pojawiają się już oficjalne materiały z planu. Na początku ubiegłego miesiąca podziwialiśmy plakat, a teraz, dzięki magazynowi Empire, możemy zobaczyć Davida Harboura (znanego chociażby z serialu Stranger Things) w głównej roli na fotosie z nadchodzącej produkcji.

Jak to w filmach akcji bywa, w Hellboyu Marshalla nie zabraknie sporej ilości biegania. - David Harbour jako Hellboy na nowym fotosie z filmu - wiadomość - 2018-11-27
Jak to w filmach akcji bywa, w Hellboyu Marshalla nie zabraknie sporej ilości biegania.

Nowy Hellboy opowie historię tytułowego czerwonego półdemona rodem z piekła, który dostaje się na Ziemię w konsekwencji niemieckich eksperymentów przeprowadzanych podczas II wojny światowej. Przechwycony przez wojska alianckie, zaczyna służyć ludzkości pracując w Biurze Badań Paranormalnych i Obrony, gdzie zajmuje się zwalczaniem różnych nadnaturalnych niebezpieczeństw. Tym razem przyjdzie mu się zmierzyć z średniowieczną czarodziejką Nimue, Krwawą Królową. Prócz Davida Harboura, w filmie zobaczymy również Iana McShane'a, Millę Jovovich, Daniela Dae Kima oraz Briana Gleesona.

Scenariusz nadchodzącego filmu o Hellboyu jest owocem współpracy Andrew Cosby'ego, Christophera Goldena, Arona Coleite'a oraz Mike'a Mignoli, czyli twórcy komiksowego oryginału. Na stołku reżysera zasiadł Neil Marshall (znany z niektórych odcinków Gry o tron, Piratów czy Westworld), który zapewnia, że podczas produkcji się nie hamował i jego najnowsze dzieło będzie mroczne, krwawe i dla dorosłych (via JoBlo.com).

Opieraliśmy się na zasadzie „Gdy masz jakieś wątpliwości, sięgnij po materiał źródłowy”. Niektóre rzeczy w nim zawarte są naprawdę chore, pełne przemocy i krwi. Nie odtwarzaliśmy ich z kajdankami na rękach.

Reżyser nowego Hellboya przyznał, że w razie wątpliwości chętnie sięgał po komiksowy oryginał. - David Harbour jako Hellboy na nowym fotosie z filmu - wiadomość - 2018-11-27
Reżyser nowego Hellboya przyznał, że w razie wątpliwości chętnie sięgał po komiksowy oryginał.

Przypominamy, że do tej pory ukazały się dwa filmy aktorskie o Hellboyu – pierwszy debiutował w 2004 roku, a kontynuacja o podtytule Złota armia w 2008 roku. Za oba odpowiada Guillermo del Toro (laureat Oscara za ubiegłoroczny Kształt wody). W tytułowego bohatera wcielał się w nich Ron Perlman.

  1. Hellboy Zone na DarkHorse.com
  2. Oficjalna strona wytwórni Lionsgate
  3. Portfolio Mike’a Mignoli
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.