Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 listopada 2018, 13:50

autor: AlexB

David Harbour jako Hellboy na nowym fotosie z filmu

Dzięki magazynowi Empire w sieci pojawiło się nowe zdjęcie Davida Harboura w roli Hellboya z nadchodzącego filmu Neila Marshalla. Premiera produkcji zaplanowana jest na kwiecień 2019 roku.

Nowy Hellboy nadchodzi. - David Harbour jako Hellboy na nowym fotosie z filmu - wiadomość - 2018-11-27
Nowy Hellboy nadchodzi.

Czekacie na reboot Hellboya? Do zaplanowanej na kwiecień premiery nowej wersji filmowych przygód znanego z kart komiksów wydawnictwa Dark Horse bohatera zostało niecałe pół roku i choć wciąż nie mamy trailera, pojawiają się już oficjalne materiały z planu. Na początku ubiegłego miesiąca podziwialiśmy plakat, a teraz, dzięki magazynowi Empire, możemy zobaczyć Davida Harboura (znanego chociażby z serialu Stranger Things) w głównej roli na fotosie z nadchodzącej produkcji.

Jak to w filmach akcji bywa, w Hellboyu Marshalla nie zabraknie sporej ilości biegania. - David Harbour jako Hellboy na nowym fotosie z filmu - wiadomość - 2018-11-27
Jak to w filmach akcji bywa, w Hellboyu Marshalla nie zabraknie sporej ilości biegania.

Nowy Hellboy opowie historię tytułowego czerwonego półdemona rodem z piekła, który dostaje się na Ziemię w konsekwencji niemieckich eksperymentów przeprowadzanych podczas II wojny światowej. Przechwycony przez wojska alianckie, zaczyna służyć ludzkości pracując w Biurze Badań Paranormalnych i Obrony, gdzie zajmuje się zwalczaniem różnych nadnaturalnych niebezpieczeństw. Tym razem przyjdzie mu się zmierzyć z średniowieczną czarodziejką Nimue, Krwawą Królową. Prócz Davida Harboura, w filmie zobaczymy również Iana McShane'a, Millę Jovovich, Daniela Dae Kima oraz Briana Gleesona.

Scenariusz nadchodzącego filmu o Hellboyu jest owocem współpracy Andrew Cosby'ego, Christophera Goldena, Arona Coleite'a oraz Mike'a Mignoli, czyli twórcy komiksowego oryginału. Na stołku reżysera zasiadł Neil Marshall (znany z niektórych odcinków Gry o tron, Piratów czy Westworld), który zapewnia, że podczas produkcji się nie hamował i jego najnowsze dzieło będzie mroczne, krwawe i dla dorosłych (via JoBlo.com).

Opieraliśmy się na zasadzie „Gdy masz jakieś wątpliwości, sięgnij po materiał źródłowy”. Niektóre rzeczy w nim zawarte są naprawdę chore, pełne przemocy i krwi. Nie odtwarzaliśmy ich z kajdankami na rękach.

Reżyser nowego Hellboya przyznał, że w razie wątpliwości chętnie sięgał po komiksowy oryginał. - David Harbour jako Hellboy na nowym fotosie z filmu - wiadomość - 2018-11-27
Reżyser nowego Hellboya przyznał, że w razie wątpliwości chętnie sięgał po komiksowy oryginał.

Przypominamy, że do tej pory ukazały się dwa filmy aktorskie o Hellboyu – pierwszy debiutował w 2004 roku, a kontynuacja o podtytule Złota armia w 2008 roku. Za oba odpowiada Guillermo del Toro (laureat Oscara za ubiegłoroczny Kształt wody). W tytułowego bohatera wcielał się w nich Ron Perlman.

  1. Hellboy Zone na DarkHorse.com
  2. Oficjalna strona wytwórni Lionsgate
  3. Portfolio Mike’a Mignoli
filmy i serialefilmy ekranizacje komiksów Neil Marshall David Harbour