Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2017, 11:16

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Darmowe Warface z trybem battle royale

PC-towa strzelanka Warface doczekała się aktualizacji z trybem battle royale. Oprócz tego patch wprowadza kilka innych nowości.

W trybie battle royale wszystkie chwyty są dozwolone. - Darmowe Warface z trybem battle royale - wiadomość - 2017-11-24
W trybie battle royale wszystkie chwyty są dozwolone.
Nowa aktualizacja Warface:
  • tryb battle royale;
  • zmiana kosztów naprawy wyposażenia;
  • uzależnienie dostępnych trybów gry od rangi gracza;
  • nowe bronie, naprawa niektórych błędów, usprawnienia grafiki.

Niedawno informowaliśmy, że sieciowa strzelanka Warface od studia Crytek doczeka się aktualizacji z trybem battle royale. Deweloper słowa dotrzymał i nowa forma zabawy jest już dostępna. Różni się ona jednak nieco od innych produkcji tego typu. Gra wykorzystuje perspektywę FPP, a potyczki toczą się na znacznie mniejszą skalę, gdyż zamiast stu graczy walczących o życie w Warface bawi się tylko szesnaście osób. Pozostałe elementy są jednak mniej więcej takie same. Trafiamy na dużą mapę (największą w historii strzelanki Cryteka) bez żadnego wyposażenia. To należy zdobyć lub znaleźć podczas zabawy. Teren działań oczywiście zmniejsza się z upływem czasu, wymuszając na nas starcia z pozostałymi uczestnikami rozgrywki. Wygrywa tylko jedna osoba, która dotrwa do samego końca.

Battle royale w Warface dostępne jest tymczasowo. Nie wiemy, kiedy dokładnie tryb zniknie z gry, ale wiadomo, że w przyszłości, po dopracowaniu szczegółów, pojawi się ponownie – tym razem już na stałe.

Najnowsza aktualizacja wprowadza także kilka innych, mniejszych elementów. Pojawiły się chociażby nowe osiągniecia, broń Desert Tech MDR-C, zmieniono koszty naprawy wyposażenia, a także doczekaliśmy się lepszych tekstur w przypadku niektórych narzędzi mordu (m.in. LMG240, LMG4, PDW 19 i RBA SR58 SPR).

Co ciekawe, patch wprowadził również ograniczenia w dostępności trybów gry. Od teraz są one uzależnione od rangi. Gracze na poziomach 1-13 mają dostęp do wszystkich map w trybach: Team Death Match, Free For All, Bag and Tag oraz Blitz. Po wskoczeniu na 14. level odblokowywane zostają opcje: Plant the Bomb, Capture, Domination, Storm i Destruction.