Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2020, 18:52

Darmowe ulepszenia gier na PS5 - Sony nie szykuje własnego Smart Delivery

Japoński oddział Sony podał stanowisko firmy w sprawie darmowych ulepszeń gier na PlayStation 5. Spółka nie szykuje programu na miarę Smart Delivery Microsoftu, a decyzję o tego typu bezpłatnych aktualizacjach pozostawi wydawcom.

Darmowe ulepszenia gier na PS5 - Sony nie szykuje własnego Smart Delivery - ilustracja #1
Sony nie szykuje odpowiedzi na program Smart Delivery Microsoftu.

Wsteczna kompatybilność to jeden z tematów poruszanych w kontekście dziewiątej generacji konsol. Microsoft zdecydował się na intrygujące rozwiązanie: program Smart Delivery pozwoli graczom na uruchomienie tej samej kopii gry na Xboksie One oraz – w ulepszonej wersji – Xboksie Series X. O ile jednak gigant z Redmond podzielił się już szczegółami, o tyle Sony wciąż nie sprecyzowało, jak będzie wyglądało wsparcie starszych gier na PlayStation 5. Sprawę zdecydował się wyjaśnić japoński serwis Gamespark, który skontaktował się z lokalnym oddziałem Sony. Firma zapewniła, że będzie wspierać grupy pragnące przenieść swoje gry z PS4 na PS5 bez dodatkowych opłat, ale decyzję o tym pozostawi w gestii wydawcy. Innymi słowy, Sony nie przewiduje spójnego programu bezpłatnych aktualizacji gier na miarę Smart Delivery Microsoftu.

Darmowe ulepszenia gier na PS5 - Sony nie szykuje własnego Smart Delivery - ilustracja #2
EA Sports może być jednym z wydawców wspierających darmowe aktualizacje gier na PS5 i XSX.

Oczywiście nie oznacza to, że nie mamy co liczyć na tego typu darmowe uaktualnienia gier wydanych na czwartym PlayStation. Skądinąd wiemy już o przygotowywanej przez EA Sports aktualizacji Madden NFL 21 dla PS5 i XSX, którą gracze będą mogli pobrać bezpłatnie aż do premiery kolejnej odsłony cyklu. Nadzieję daje też deklaracja Sony o poparciu dla tego typu inicjatyw. Niemniej to wydawcy będą decydować, czy jest to warte ich pieniędzy i czasu deweloperów.