Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 marca 2012, 16:39

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XXXVIII - 25 marca 2012 roku

Przed wami trzydziesty pierwszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 19 do 25 marca 2012 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

.

.

 

WING COMMANDER SAGA

Zdecydowanie najważniejsza gra darmowa ostatnich tygodni. Wing Commander Saga to wspaniała fanowską odsłona tego legendarnego cyklu kosmicznych symulatorów. Autorzy przygotowali kilkadziesiąt misji i rozbudowaną warstwę fabularną. Do tego towarzysze broni nie są anonimowymi awatarami i zamiast tego posiadają własne osobowości oraz wynikające z nich style latania. Wszystko to w atrakcyjnej grafice opartej o mocno ulepszony silnik Freespace 2. Pozycja absolutnie obowiązkowa. Dla każdego.

.

FIXATION

Nietypowa platformówka z elementami logicznymi. Wcielamy się w nałogową palaczkę, która potrafi wpływać na świat za pomocą dymu papierosowego. Umiejętność tę wykorzystujemy do rozwiązywania napotkanych zagadek.

.

TEMPLE OF SPEAR

Utrzymana w konwencji retro zręcznościówka z elementami przygodowymi. Gra jest wyraźnie inspirowana wczesnymi odsłonami konsolowego cyklu The Legend of Zelda. Jako młody mag musimy przedrzeć się przez pełne potworów i pułapek podziemia.

.

JUPITER

Najlepsza produkcja typu „escape the room” w jaką miałem przyjemność zagrać od dłuższego czasu. Wcielamy się w chłopca zamkniętego w tajemniczym pomieszczeniu na statku kosmicznym. Tym, co wyróżnia Jupiter od innych tego typu tytułów jest wyjątkowa pomysłowość zagadek, ciekawa atmosfera i przede wszystkim intrygująca warstwa fabularna z wyraźnym przesłaniem.

.

ME AND MY SHADOW

Ciekawa gra logiczna, w której możemy nagrywać poczynania wlanego cienia, a następnie odtwarzać je niezależnie od głównego ciała, co w sumie daje dwie wersje bohatera biegające po jednej mapie. Mechanizm ten wykorzystacie do poradzenia sobie z serią pomysłowych łamigłówek.

.

PIRATES OF THE STUPID SEAS

Zabawna gra piracka, w której naszym zadaniem jest zniszczenie masztów wrogich statków. Rozgrywka przypomina serię Angry Birds – kule armatnie podlegają prawom fizyki i zawsze mamy ograniczoną ilość amunicji. Ponadto, podobnie jak w grze studia Rovio, pomimo swojej prostoty całość niemożliwie wciąga.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej