Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 16 sierpnia 2022, 20:50

Cyberpunk 2077 z nową lokacją; moder przekracza kolejną granicę [Aktualizacja]

Powstał mod do gry Cyberpunk 2077, który dodaje nowe, eksplorowalne wnętrze do jednego z zamkniętych budynków w Night City. Autor modyfikacji zapowiedział, że w przyszłości opracuje kolejne tego typu twory.

AKTUALIZACJA #2

Autor modów udzielił nam zgody na hostowanie mirrorów jego projektów:

  1. Unofficial Content Patch - pobierz mod
  2. No Tell Motel – Expanded - pobierz mod

Poza dwoma opisanymi w tej wiadomości projektami warto także zainteresować się modem Megabuildings enhanced. Projekt ulepsza wnętrza mega budynków, dodając do nich masę obiektów, tak aby wyglądały bardziej realistycznie, jak również wprowadzając do nich małe historie z uniwersum gry opowiadane przez elementy otoczenia.

  1. Megabuildings enhanced - pobierz mod

Aktualizacja

Wygląda na to, że Kratoes nie rzuca słów na wiatr. Internauta udostępnił wczoraj kolejny mod, który dodaje zupełnie nową lokację do Cyberpunka 2077. Tym razem są to najwyższe piętra zlokalizowanego w dzielnicy Watson motelu No-Tell – tego samego, w którym można sfinalizować romans z Meredith Stout.

Modyfikacja nosi nazwę No Tell Motel – Expanded i możecie ją pobrać z tej strony. Instalacja przebiega w taki sam sposób co w przypadku Unofficial Content Patcha (parz poniżej).

Cyberpunk 2077 z nową lokacją; moder przekracza kolejną granicę [Aktualizacja] - ilustracja #1

Źródło: NexusMods.com / Kratoes.

Oryginalna wiadomość

Night City w Cyberpunku 2077 potrafi zauroczyć, ale czar przebywania w futurystycznym mieście dość szybko pryska, gdyż do większości budynków – poza tymi, których odwiedzenie wymusza fabuła gry – nie da się wejść. Pewien twórca modyfikacji postanowił to jednak zmienić.

Użytkownik serwisu NexusMods o pseudonimie Kratoes (zapisywanym również jako „Krat0es”) postanowił zagospodarować wnętrze warsztatu samochodowego „Red, White, and Used” zlokalizowanego w dzielnicy Santo Domingo. Efektem jego pracy jest mod Unofficial Content Patch, który możecie pobrać z tej strony.

Cyberpunk 2077 z nową lokacją; moder przekracza kolejną granicę [Aktualizacja] - ilustracja #2

Tutaj znajdziecie miejsce, o którym mowa w wiadomości.Źródło: NexusMods.com / Kratoes.

Cyberpunk 2077 z nową lokacją; moder przekracza kolejną granicę [Aktualizacja] - ilustracja #3

Źródło: NexusMods.com / Kratoes.

Po jego zainstalowaniu – ściągnięte pliki należy wypakować w folderze z grą (pełna ścieżka to: Cyberpunk 2077\archive\pc\mod) – można dostać się do wnętrza budynku za pomocą windy, do której prowadzi boczna alejka. W środku nie znajdziemy zbyt wiele – stoły warsztatowe, narzędzia, kilka walających się po podłodze kabli. W ramach swego rodzaju nagrody gracz może zebrać całkiem niezły karabin snajperski.

Cyberpunk 2077 z nową lokacją; moder przekracza kolejną granicę [Aktualizacja] - ilustracja #4

Źródło: NexusMods.com / Kratoes.

Cyberpunk 2077 z nową lokacją; moder przekracza kolejną granicę [Aktualizacja] - ilustracja #5

Źródło: NexusMods.com / Kratoes.

Mimo starannego wykonania, niewielkie wnętrze warsztatu „Red, White, and Used” nie robi tak dużego wrażenia jak sama podjęta przez Kratoesa inicjatywa. Jest to bowiem pierwszy mod wzbogacający grę o skromną, ale jednak nową lokację. Co istotne, internauta zapowiedział, że w przyszłości udostępni więcej tego rodzaju modyfikacji.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej