Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 kwietnia 2021, 12:31

autor: Adrian Werner

Trauma Team - komiks z uniwersum Cyberpunka 2077 od jutra po polsku

Jutro nakładem wydawnictwa Egmont ukaże się polska wersja komiksu Cyberpunk 2077: Trauma Team. W albumie znajdziemy wszystkie cztery numery, które ukazały się w tej serii w USA.

Jutro zadebiutuje polska wersja Trauma Team, czyli komiksu osadzonego w realiach Cyberpunka 2077. Rodzimym wydawcą jest firma Egmont. Album sprzedawany będzie w sugerowanej cenie detalicznej 39,99 zł.

Polskie wydanie liczy 96 stron, zbierając w jednym wydaniu wszystkie cztery numery komiksowej serii. Stanowią one zamkniętą historię w ramach tzw. Volume 1 cyklu, ale na razie nie wiadomo, czy doczekamy się kontynuacji.

Trauma Team stworzył doświadczony zespół. Autorem scenariusza jest dwukrotnie nominowany do Nagrody Eisnera i Nagrody im. Brama Stokera Cullen Bunn, znany m.in. z komiksów o Deadpoolu, jak również serii Szósty rewolwer oraz Hrabstwo Harrow. Rysunki wyszły spod ręki Miguela Valderrama (m.in. Giants), a za nałożenie na nie barw odpowiadał Jason Wordie (God Country).

Komiks opowiada historię Nadii, czyli ratowniczki medycznej zatrudnionej w tytułowej firmie Trauma Team. W pracach nad projektem brał udział Bartosz Sztybor ze studia CD Projekt RED, który miał dopilnować, aby obrazkowa historia była zgodna z kanonem fabularnym gry.

Sztybor jest również scenarzystą innych komiksów z uniwersum Cyberpunka 2077. Trzyodcinkowa seria Where’s Johnny już ukazała się w USA w formie cyfrowej, a wydanie papierowe ma zadebiutować w październiku 2021 r. Z kolei 28 kwietnia ukaże się pierwszy numer cyklu You Have My Word, który zaplanowany został na cztery zeszyty.

  1. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju (recenzja wersji na PlayStation 4)
  2. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania (wersja PC)
  3. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
  4. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna