Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2020, 11:45

autor: Aquma

Cyberpunk 2077 dostał moda poprawiającego zachowanie tłumu

Modyfikacja Alternate Crowd Behavior przygotowana przez użytkownika TemplarGFX zmienia zachowanie NPC w grze Cyberpunk 2077, sprawiając, że postacie rzadziej kręcą się w kółko i wpadają na siebie nawzajem.

W SKRÓCIE:

  1. modyfikacja Alternate Crowd Behavior do Cyberpunka 2077 poprawia zachowanie postaci niezależnych w świecie gry;
  2. mod jest dostępny w dwóch wariantach i bardzo łatwo go zainstalować.

Użytkownik TemplarGFX stworzył mod do gry Cyberpunk 2077, który poprawia zachowanie bohaterów niezależnych wędrujących po mieście – sprawia, że rzadziej kręcą się w kółko, a do tego lepiej wykrywają przeszkody i reagują na siebie nawzajem (niestety nadal czasem znikają bez powodu, gdy się odwrócimy – tego autor moda zmienić nie mógł). Modyfikacja zwana Alternate Crowd Behavior dokonuje tego poprzez specjalny plik .ini.

Mod możecie pobrać z serwisu Nexus Mods w dwóch wersjach – Full oraz Lite. Pierwsza z nich przynosi lepsze efekty, ale może negatywnie wpływać na wydajność w scenach, w których największe znaczenie ma moc procesora (przy dużych tłumach). Wariant Lite stara się poprawić zachowanie postaci i równocześnie zminimalizować wpływ modyfikacji na płynność rozgrywki.

Instalacja moda Alternate Crowd Behavior jest niezwykle prosta – wystarczy wrzucić wybrany plik .ini (tylko jeden z nich) do katalogu Cyberpunk2077\engine\config\platform\pc.

Dziwne zachowanie postaci niezależnych z pewnością nie jest największym problemem Cyberpunka 2077, ale czasem rzuca się w oczy i może popsuć zabawę. Niewątpliwie też pod tym względem świat gry mocno odstaje od obietnic składanych przez deweloperów przed premierą, co dobrze ilustruje poniższy film opublikowany na forum Reddit.

"Cyberpunk 2077 will feature over 1,000 unique NPCs that have their own unique daily routines" from r/cyberpunkgame
  1. Cyberpunk 2077 – Alternate Crowd Behavior v.1.1 – pobierz moda
  2. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  3. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  4. Cybeprunk 2077 – poradnik
  5. Wszystko o Cyberpunk 2077
  6. Cyberpunk 2077 - strona oficjalna